Посол Угорщини в Києві: Ми маємо обговорювати, чи допомагають антиросійські санкції Україні і чи створюють вони проблеми для РФ

Ійдярто: У більшості випадків країни, на які накладено санкції, не дуже цим задоволені
Фото: oda.te.gov.ua

Угорщина підтримує політику санкцій щодо Росії, які ввели після вторгнення до Криму і на Донбас, намагаючись пояснити Москві, наскільки важливими є мир і стабільність у регіоні. Про це заявив посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

Угорщина підтримує політику санкцій ЄС проти Росії, запроваджених у зв'язку з агресією у Криму й на Донбасі, і, якщо виникне потреба їх посилення, також виступить "за", проте необхідно з'ясувати дієвість цих санкцій. Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", яке опублікували 29 липня, сказав посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

"Час від часу з'являється питання, чи допомагає санкційна політика запобігти таким ситуаціям або чи має вона вплив на країну, проти якої вводять санкції. Але це більше політичні та теоретичні дискусії. Загальний підсумок такий, що Угорщина підтримує політику санкцій, проте ми маємо підкреслити, що часом ми також повинні обговорювати, чи допомагає це Україні і чи дійсно створює якісь проблеми для Російської Федерації", – заявив дипломат.

За його словами, санкції самі собою – дуже серйозний захід.

"У більшості випадків країни, на які накладено санкції, не дуже цим задоволені, тому що це дійсно перешкоджає двостороннім відносинам. Але якщо необхідно вдатися до них, для цього є дуже серйозна причина", – зазначив Ійдярто.

Він підкреслив, що угорські дипломати через свої канали намагаються підтримувати зв'язок із "російськими партнерами", пояснювати їм українську ситуацію, підкреслюючи, що "дуже важливо мати мир і стабільність у регіоні".

Росія анексувала Автономну Республіку Крим після силової блокади військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова. Незабаром після окупації Криму Росія і підтримувані Москвою бойовики почали агресію на сході України. Бойові дії тривають і досі.

У зв'язку із цим Євросоюз запровадив проти РФ кілька пакетів санкцій, які регулярно продовжували і посилювали.