Позачергового засідання Ради у неділю не буде, зустріч нардепів із силовиками перенесли – Железняк

Можливо, графік роботи Верховної Ради зміниться, але поки що такого рішення не затвердили
Фото: depositphotos.com
Народний депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк спростував інформацію про скликання позачергового закритого засідання Верховної Ради, а також про масовий виїзд народних депутатів із Києва. Повідомлення він опублікував у Telegram.

"Враховуючи кількість смс із запитанням: "Що там у вас відбувається???", дам кілька апдейтів. Ніхто сьогодні/завтра закритого позачергового засідання не оголошує… Масово депутатів до Львова, Тернополя, Варшави та інших екзотичних місць ніхто не вивозить із Києва. Рада працює у стандартному режимі", – написав Железняк.

Він зазначив, що у фракціях попросили зібрати всіх депутатів у понеділок, 14 лютого, коли має пройти погоджувальна рада, та "забезпечити нормальну явку" на пленарне засідання 15 лютого.

Нардеп також повідомив, що зустріч голів фракцій парламенту з прем'єр-міністром і керівниками силових та економічних міністерств і відомств, призначену на 16.00 неділі, "скасували і перенесли".

"Поки скидається на те, що завтра буде погоджувальна і потім закрита фракція у "слуг" увечері. Може, поміняють графік роботи Ради, але далеко не факт", – додав парламентарій.

Железняк також підкреслив, що питання введення воєнного стану в Україні взагалі не обговорювали, а "паніку активно розганяють, зокрема депутати, надсилаючи фейки одне одному, які ви потім читаєте у ЗМІ".

Фракції "Європейська солідарність" і "Голос" вимагали провести на вихідних позачергове засідання Ради у зв'язку із загрозою нового вторгнення РФ, але цієї ініціативи не підтримали.

Водночас голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук виступив за безперервний режим роботи народних депутатів.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.

Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали зокрема питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним і морським компонентом.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликала своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.