Стефанчук підтримав пропозицію перевести Верховну Раду України на роботу в безперервному режимі
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук 12 лютого на своїй сторінці у Facebook висловив надію на результативну роботу парламенту наступного пленарного тижня та виступив за безперервний режим роботи народних депутатів.
"Сьогодні – напружений переговорний день. Представники нашої держави і наші партнери на різних рівнях значно збільшили дипломатичні зусилля, щоб забезпечити деескалацію. Такий же напружений переговорний день буде і завтра. Концентрація дипломатії в інтересах України зараз найбільша не тільки за весь час війни, а й за всі перші 30 років нашої незалежності. Що може додати до цього Верховна Рада? Тільки роботу у безперервному штатному режимі", – написав він.
Стефанчук упевнений у тому, що парламентарі всіх фракцій і груп усвідомлюють необхідність зробити пленарний тиждень результативним.
"Результативний не з точки зору того, як хтось буде звучати чи виглядати, а з точки зору того, які рішення ми ухвалимо. За будь-якої ситуації у нас є потенціал для усіх необхідних рішень", – наголосив спікер ВРУ.
Фракції "Європейська солідарність" і "Голос" наполягають на зустрічі керівників фракцій і груп ВРУ з президентом України Володимиром Зеленським.
Після наради керівників фракцій у Стефанчука лідер "Європейської солідарності", п'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що ця зустріч потрібна для того, щоб передати главі держави напрацювання фракції та план оборони України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Він поінформував, що учасники зустрічі в Стефанчука не підтримали ініціативи "Європейської солідарності" та "Голосу" зібратися на позачергове засідання парламенту у суботу чи неділю.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.
Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
Зокрема, у Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.
24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.
Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряною та морською компонентами.
11 лютого низка країн, зокрема й США, закликала своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.