Позов Саакашвілі до Порошенка щодо скасування громадянства суд продовжить розглядати 13 квітня
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду України відмовив захисту екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі у клопотанні про допит президента України Петра Порошенка у справі про втрату громадянства Саакашвілі.
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду України від 13 квітня продовжить розглядати позов екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка щодо незаконності указу глави держави про втрату політиком українського громадянства, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
На засіданні 23 березня суд розглянув низку клопотань захисту адвокатів Саакашвілі.
Адвокати просили викликати до суду як свідків членів комісії з питань громадянства при президенті і співробітників Державної міграційної служби (ДМС) України. Окрім того, захист клопотав про виклик до суду Порошенка як свідка.
Колегія Касаційного адміністративного суду задовольнила клопотання про виклик до суду трьох співробітників ДМС, однак відмовила у виклику Порошенка. Минулого засідання суд також відмовив у допиті глави держави.
На засіданні 13 квітня суд заслухає чиновників Держміграційної служби і почати вивчення доказів, наданих сторонами процесу. Після цього колегія має винести своє рішення.
26 липня 2017 року Саакашвілі втратив громадянство України. Порошенко видав відповідний указ через помилкові дані, які політик указав під час отримання українського паспорта, зокрема не згадав, що в Грузії проти нього відкрито кримінальні справи.
24 жовтня Державна міграційна служба України відмовила Саакашвілі в політичному притулку. 5 лютого 2018 року Київський апеляційний адмінсуд відхилив апеляцію Саакашвілі на це рішення. Захист політика подав касаційну скаргу у Верховний Суд України.
29 жовтня політик під час віче біля будівлі Верховної Ради повідомив, що оскаржив указ президента про втрату українського громадянства у Вищому адміністративному суді України. Третьою стороною за позовом заявлено Держміграційну службу України.
12 лютого Саакашвілі вислали до Польщі як особу, яка незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року. 14 лютого політик прибув до Нідерландів.