Представниця омбудсменки перевірила умови розміщення українських прикордонників на кордоні з Білоруссю
Представниця омбудсменки Людмили Денісової в північних областях Вікторія Пєхова перевірила умови розташування співробітників Держприкордонслужби України на кордоні з Білоруссю. Про це Денісова повідомила 25 листопада в Telegram.
У Чернігівській області прикордонників розмістили у приміщенні школи – опалюваних актовому та спортивному залах, температура в них становила +25 °С.
"На території табору є польова кухня та їдальня. Запас харчування достатній, зокрема хліба завезено на 15 діб, прикордонники забезпечені бутильованою питною водою. На території табору є медичний пункт, у якому працюють лікар-хірург та два фельдшери. Кількість медичних препаратів достатня. Усі залучені прикордонники пройшли повний курс вакцинації", – уточнила Денісова.
За її даними, на території є санітарно-гігієнічне приміщення та лазня.
"Незважаючи на вечірній час раптової перевірки, на території табору відбувалися заходи відповідно до розпорядку дня, готувалася вечеря та забезпечувалась охорона території. В умовах тимчасової дислокації прикордонниками організовано проведення навчання з тактичної та фізичної підготовки. Навчання відбувається у приміщенні їдальні після прийому їжі", – додала омбудсменка.
На українсько-білоруському кордоні ввечері 23 листопада розпочалася спеціальна операція "Полісся", у якій беруть участь Нацгвардія, Національна поліція, Збройні сили України та прикордонники.
Для посилення захисту українсько-білоруської ділянки кордону залучено 3098 прикордонників та 859 нацгвардійців, а також 390 одиниць техніки. Такі дані 24 листопада опублікував нардеп від Європейської солідарності Олексій Гончаренко.
Контекст:
Цьогоріч у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, згодом Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а в організації потоків нелегальної міграції.
У Євросоюзі повідомляли, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва. За інформацією української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу та під виглядом туристів везуть до Мінська.
17 листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив, що на території Білорусі перебуває 20 тис. мігрантів.
Через міграційну кризу на білорусько-польському кордоні 15-го і 17 листопада телефонні розмови з Лукашенком провела т.в.о. канцлера ФРН Ангела Меркель. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів "загалом виносять на рівень ЄС та Білорусі".
Глава МВС України Денис Монастирський вважає, що міграційну кризу на білоруському-польському кордоні створили штучно спецслужби РФ. На його думку, Росія може організувати переправлення цих мігрантів із Білорусі до України. Міністр зазначив, що Україна готується до такого сценарію і вже залучила оперативні резерви Нацгвардії та Нацполіції для охорони кордону.
Монастирський також повідомив 19 листопада, що в областях України, які межують із Білоруссю, можуть ввести надзвичайний стан, але поки що потреби в цьому немає.