Представництво ЄС про санкції проти російських сайтів: Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою України
Представництво ЄС в Україні закликало українську владу гарантувати, що обмежувальні заходи проти російських сайтів, ухвалені з міркувань національної безпеки, не матимуть негативного впливу на свободу слова.
У Європейському союзі знають про рішення України заблокувати низку російських сайтів, які потрапили під санкції. Про це йдеться у відповіді представництва ЄС в Україні на запит "Європейської правди".
"ЄС чув публічні заяви української влади, що рішення було прийнято, виходячи з інтересів національної інформаційної безпеки, і що за останні місяці Україна стала об'єктом численних кібератак та дезінформаційних кампаній... Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою українського уряду", – заявив керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчінскас.
Водночас, як пише видання, у представництві вважають, що цих аргументів недостатньо.
"Тим не менш, ми очікуємо, що влада має гарантувати, що обмежувальні заходи, ухвалені з міркувань національної безпеки, не мають негативного впливу на фундаментальне право на свободу вираження думки", – сказав дипломат.
Вільчинскас додав, що у ЄС досі чекають докладного роз'яснення від української влади, "в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій".
15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких уводять антиросійські санкції на строк від одного до трьох років.
У списку санкцій опинилися, зокрема, соцмережі "ВКонтакте" й "Одноклассники", сервіси Mail.Ru та "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб". 17 травня указ про введення нових санкцій опублікували в "Урядовому кур'єрі".
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, попередила про штрафи за відмову блокувати сайти, що потрапили під заборону.