Прессекретар Олександра Януковича: Венедіктова не передає справу в суд тому, що там вона розвалиться і призведе до скасування санкцій ЄС photo icon

Юрій Кірасир: Генеральна прокурорка стверджує, що місцеперебування Олександра Януковича органам прокуратури невідоме. Водночас сам лист надіслано за адресою перебування Олександра Януковича у РФ
Фото: Yury Kirasir / Facebook
Юрій Кірасир, прессекретар Олександра Януковича, сина експрезидента Віктора Януковича, опублікував у Facebook лист на ім'я генпрокурорки України Ірини Венедіктової від 12 жовтня 2021 року, де викладено суть претензій до органів слідства щодо необґрунтованості справи про ухиляння від сплати податків ПрАТ "Артемівськ Вайнері", за якою прокуратура зараз продовжує досудове слідство, зокрема проти Януковича-молодшого.

"Прокуратура продовжує семирічну бездіяльність у кримінальному провадженні проти Олександра Януковича про нібито ухиляння від сплати податків ПрАТ "Артемівськ Вайнері". У відповідь на його публічну скаргу і вимогу про свій допит Ірина Венедіктова виправдовує саботаж прокурорів у розслідуванні цієї справи. У своєму листі генеральна прокурорка стверджує, що місцеперебування Олександра Януковича органам прокуратури невідоме. Водночас сам лист надіслано за адресою перебування Олександра Януковича у РФ, про яку він неодноразово повідомляв прокуратуру", – написав Кірасир.

Він заявив, що Венедіктова й далі ігнорує вимоги Олександра Януковича про його допит і "всіляко перешкоджає переданню справи до суду".

"Саме тому прокурорам дали команду не допитувати будь-яких свідків, не проводити експертизи у справі і в будь-які інші способи блокувати об'єктивне розслідування. Кожна із цих слідчих дій лише підтвердить відсутність події самого злочину. З огляду на це Ірина Венедіктова розуміє, що передання справи до суду розкриє фальсифікації прокурорів і призведе до ухвалення виправдувального рішення. Встановлення істини, зі свого боку, призведе до остаточного зняття з Олександра Януковича санкцій ЄС і визнання їх незаконними. Так Офіс генерального прокурора дискредитує офіційні органи ЄС, які, посилаючись саме на цю кримінальну справу, ввели санкції стосовно Олександра Януковича", – підсумував прессекретар Олександра Януковича.

Контекст:

Олександра Януковича в Україні підозрюють, окрім відмивання доходів і заволодіння державним майном в особливо великому розмірі, у причетності до розгону Майданів Києва та Запоріжжя. Водночас Вищий антикорупційний суд у квітні скасував арешт грошових коштів, а також цінних паперів Олександра Януковича в чотирьох банках.

14 жовтня 2015 року Олександр Янукович подав позови до Європейського суду із прав людини після того, як його банк визнали неплатоспроможним. У підсумку син експрезидента втратив право власності на 100% акцій.

Суд Європейського союзу анулював акт Ради Євросоюзу від 2019 року, яким продовжували заморожування активів експрезидента України Віктора Януковича і його сина Олександра. Про це 9 червня 2021 року повідомила пресслужба суду.

"Раді ЄС не вдалося продемонструвати, що права на ефективний судовий захист дотримувалися у кримінальних процесах, які провадить стосовно цих осіб українська влада і які лежать в основі цього продовження", – зазначено в повідомленні.

Водночас Януковичі залишаються під санкціями на підставі нормативно-правового акта, ухваленого в березні 2021 року. Вони діють до 6 березня 2022 року – до цього часу Рада ЄС має ухвалити рішення, продовжувати їх чи ні, будь-яке оновлення потребуватиме консенсусу всіх країн-членів.