Олександр Янукович укотре вимагає його допитати у справі "Артемівськ Вайнері" – прессекретар
"Олекcандр Янукович передав у Офіс генерального прокурора клопотання щодо проведення слідчих дій стосовно нього у кримінальному провадженні №42014000000000369 про нібито ухилення від сплати податків ПрАТ "Артемівськ Вайнері". Це чергова спроба Олександра Януковича зрушити з мертвої точки "розслідування", яке триває вже більше ніж сім років. Прокурори стверджують, що без допиту Олександра Януковича вони нібито не можуть завершити досудове розслідування, тому він вимагає якомога швидше організувати такий допит у будь-якому з форматів", – написав прессекретар і опублікував клопотання.
Він зазначив, що Офіс генпрокурора може звернутися для цього "в компетентні органи Російської Федерації", також українські слідчі можуть прибути до Януковича за місцем його перебування в Росії або передати свої запитання його адвокатам.
"Олександр Янукович готовий надати будь-які відомості, які цікавлять слідство. Він упевнений, що після цього у прокурорів не залишиться жодних сумнівів у відсутності навіть самого факту події злочину. Відсутність реакції та конкретних дій щодо організації допиту Олександра Януковича з боку Офісу генпрокурора ще раз підтвердить факт фальсифікації цієї кримінальної справи", – переконаний Кірасир.
Він нагадав, що раніше Олександр Янукович уже надіслав на адресу генерального прокурора відкриту скаргу, де заявив про навмисну бездіяльність слідчих прокуратури, про порушення своїх прав на захист і закінчення процесуальних строків розслідування його справи, і вимагав особисто розглянути її.
"Однак, порушуючи закон, [генпрокурорка] Ірина Венедіктова жодної відповіді досі не надала. Відсутність реакції можна пояснити – в Офісі генпрокурора усвідомлюють, що об'єктивний судовий розгляд справи приведе до її закриття і ганьби для прокурорів. Зазначену справу 2014 року поспіхом сфабрикували лише з метою створення хоч якогось приводу для накладення санкцій стосовно Олександра Януковича Радою ЄС", – підсумував прессекретар.
Контекст:
Олександра Януковича в Україні підозрюють, крім відмивання доходів і заволодіння державним майном в особливо великому розмірі, у причетності до розгону Майданів Києва та Запоріжжя. Водночас Вищий антикорупційний суд у квітні скасував арешт грошей, а також цінних паперів Олександра Януковича в чотирьох банках.
14 жовтня 2015 року Олександр Янукович подав позови до Європейського суду з прав людини після того, як його банк визнали неплатоспроможним. У підсумку син експрезидента втратив право власності на 100% акцій.
Суд Європейського союзу анулював акт Ради Євросоюзу від 2019 року, яким продовжували замороження активів експрезидента України Віктора Януковича і його сина Олександра. Про це 9 червня 2021 року повідомила пресслужба суду.
"Рада ЄС не змогла продемонструвати, що права на ефективний судовий захист було дотримано у кримінальних процесах, які веде щодо цих осіб українська влада і які лежать в основі цього продовження", – указано в повідомленні.
Водночас Януковичі залишаються під санкціями на підставі нормативно-правового акта, ухваленого в березні 2021 року. Вони діють до 6 березня 2022 року – до цього часу Рада ЄС має ухвалити рішення, продовжувати їх чи ні, будь-яке оновлення потребуватиме консенсусу всіх країн-членів.