Президент Словаччини заявив, що мир в Україні неможливий без втрат території. У МЗС України відповіли

Пеллегріні вважає, що Україна та Росія мають сісти за стіл переговорів
Фото: EPA

Україні доведеться поступитися територіями країні-агресору Росії, щоб припинилася війна. Про це заявив президент Словаччини Петер Пеллегріні, якого 16 грудня цитує Teraz.sk із посиланням на агентство TASR.

Глава Словаччини заявив, що нібито ніхто у Європі, "хто нормально мислить", не думає, що можна буде встановити мир в Україні без територіальних втрат України.

Пеллегріні вважає, що Україна та Росія мають сісти за стіл переговорів, і це "абсолютно реалістично".

Спікер Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий прокоментував заяву словацького президента в соцмережі X.

"Востаннє, коли словацьку землю передали агресору в ім'я миру, це не завершилося нічим хорошим і не принесло миру ані словакам, ані іншим народам", – заявив український дипломат.

Контекст:

У період із 1918-го до 1939 року і з 1945-го до 1992 року Словаччина була частиною Чехословаччини – держави зі столицею у Празі.

13 листопада 2024 року видання The New York Times повідомило з посиланням на джерела, що на тлі обрання Дональда Трампа наступним президентом США Україна зосередилася у питанні завершення війни на одержанні гарантій безпеки, а не на деокупації територій.

Трамп неодноразово говорив, що у разі обрання його главою держави він закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни за добу). Водночас республіканець ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ та України.

WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Водночас США й далі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США. Видання зазначало, що Трамп ще не визначився зі стратегією війни в Україні.

7 грудня Трамп зустрівся в Парижі із Зеленським і президентом Франції Еммануелем Макроном. ЗМІ писали, що Трамп не хотів зустрічатися із президентом України, але Макрон умовив його. Трамп після зустрічі заявив, що Україна хоче укласти угоду й зупинити війну з РФ. Він закликав Київ і Москву до переговорів і припинення вогню. Зеленський назвав розмову гарною, але наголосив, що війну "не закінчити просто папірцем і кількома підписами". Україна, за його словами, розраховує на США в цьому питанні.

8 грудня Трамп припустив скорочення допомоги Україні й заявив, що "намагається" закінчити війну.

12 грудня Трамп висловився проти українських далекобійних ударів углиб РФ, адже вони, за його словами, лише "загострюють і посилюють війну".