"Президент відчув, що може і сам усім управляти". В ОП обговорюють звільнення Авакова – ЗМІ

Офіційно у "Слузі народу" стверджують, що про звільнення Авакова не йдеться
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Офіс президента може дати хід торішньому проєкту постанови Верховної Ради про звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у вересні, коли почнеться наступна парламентська сесія, написало 15 червня НВ із посиланням на кілька джерел у фракції "Слуга народу".

"На осінь вони [Офіс президента] спробують прибрати Авакова. Схоже, президент уже відчув, що може і сам усім управляти", – цитує НВ одного з депутатів.

За його словами, звільнення Авакова прибере "єдину противагу [президенту України Володимирові] Зеленському" і перетворить ОП на одноосібний орган ухвалення рішень у державі.

НВ зазначає, що за словами близького соратника Зеленського, подальше перебування Авакова у кріслі дійсно обговорюють, але остаточного рішення, звільняти чи залишити міністра, президент не ухвалив.

Голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 14 червня, заявив, що "цю відставку обговорюють усе життя", але конкретних ініціатив у парламент, за винятком торішньої, не надходило.

На запитання, чи загрожує відставка комусь із міністрів, Корнієнко додав: "Давайте до осені вже без колотнечі. Ми з [головою фракції "Слуга народу" Давидом] Арахамією пообіцяли, що до осені буде все спокійно".

Контекст:

Аваков очолює МВС із лютого 2014 року. Він входив у склади урядів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.

У жовтні 2019 року Зеленський заявляв, що в новому уряді у Авакова є випробувальний строк.

У травні 2020 року Зеленський назвав Авакова "потужним міністром" і заявив, що той має довести до кінця розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Улітку 2020 року в Києві й інших містах України відбулася серія протестів, учасники яких вимагали відставки Авакова. Мітингувальники, зокрема, висловлювали претензії до роботи правоохоронців у розслідуванні справ про вбивства Шеремета та херсонської активістки Катерини Гандзюк, указували на останні резонансні злочини, які сталися в Україні, зокрема зґвалтування жінки в Кагарлику Київської області, у якому підозрюють співробітників поліції, критикували реформу поліції.

Тоді нардепи із фракцій "Голос" і "Слуга народу" зареєстрували проєкт постанови про звільнення Авакова.