Прибічники Коломойського вп'яте намагаються відновити слідство щодо "Роттердам плюс" – адвокат

Ірина Одинець: Ми не мали сумнівів, що свита Коломойського подасть апеляцію на рішення судді
Фото: Дмитрий Побережный / Facebook
Позивачі у справі "Роттердам плюс" подали апеляційну скаргу на рішення судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої про закриття справи "Роттердам плюс", повідомила адвокатка НКРЕКП Ірина Одинець на своїй сторінці у Facebook. Вона зазначила, що це буде вже п'яте рішення суду щодо цього питання, оскільки раніше прокурори вже чотири рази закривали справу у зв'язку з відсутністю доказів.

"Для розуміння, слідство вело НАБУ 4,5 року – за цей час витратили мільйони бюджетних коштів на забезпечення діяльності детективів НАБУ та всілякі висновки, довідки, рецензії та експертизи, які не виявили ні порушень, ні збитку. Строки розслідування кримінальної справи вже давно закінчилися. Рік тому прокурор вперше закрив цю справу, розуміючи, що у суд іти ні з чим. І тоді самі "постраждалі" – ті, кому довелося платити ринкову ціну за електроенергію і недоотримувати надприбутки, – феросплави Коломойського подали у суд із вимогою відновити слідство", – пояснила адвокатка.

За її словами, "митарства" у судах і САП для того, щоб затягнути процеси, тривали понад рік – скарги і позови відхиляли, об'єднували, з'являлися нові, а останньому рішенню судді, яке залишили без змін рішення прокурора про закриття справи, передувало 16 засідань.

"Ми не мали сумнівів, що свита Коломойського подасть апеляцію на рішення судді – вони рухаються за вже звичною стратегією максимально затягнути всі процеси, щоб, напевне, дочекатися на лояльнішого суддю або лояльнішу владу. Увесь цей час витрачають гроші платників податків на ці процеси. Мільйони гривень у країні, яка воює. Йдемо на нове коло", – підсумувала Одинець.


Контекст:

Розгляд позовів заводів Коломойського триває з 10 червня 2021 року. До цього відбулося 13 засідань ВАКС, на які позивачі по черзі не з'являлися, писав 5 жовтня "Главком". Єдиними потерпілими від формули вважають себе ці два феросплавні заводи, зазначало видання.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 20 травня 2021 року вчетверте закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Перед цим Спеціалізована антикорупційна прокуратура закривала справу вже тричі, але її щоразу відкривали знову.

Вищий антикорупційний суд відхилив позов феросплавних заводів бізнесмена Ігоря Коломойського. Вони вимагали від прокуратури відновити вже закриту справу "Роттердам плюс". Таке рішення суд ухвалив 13 жовтня після чотирьох місяців розгляду справи.