Представники феросплавних заводів, які пов'язують із Коломойським, не з'явилися на засідання суду за їхньою скаргою на закриття справи "Роттердам плюс"

Скаргу на закриття справи "Роттердам плюс" розглядає ВАКС
Фото: hcac.court.gov.ua
Представники феросплавних заводів, які пов'язують з українським бізнесменом Ігорем Коломойським, а також представники Центру протидії корупції та екснардепа Віктора Чумака сьогодні вчергове не з'явилися на засідання Вищого антикорупційного суду.

Трансляцію засідання вели в YouTube.

ВАКС розглядає скаргу заводів на закриття справи "Роттердам плюс", яку подали Запорізький і Нікопольський заводи феросплавів.

На засіданні був присутнім лише один із представників заводів. Адвокати, які не з'явилися, попросили перенести засідання. Представник ЦПК не інформував суд про те, що не братиме участі в засіданні, причини його неявки невідомі.

"Дуже показова ситуація у нас складається. Ми цю скаргу слухаємо із середини червня. На сьогодні майже два місяці ми розглядаємо скаргу. І за ці два місяці ми можемо побачити, скільки у нас пройшло засідань і скільки засідань зривалося, і з чиєї вини. [...] Приблизно два місяці ми розглядаємо, а ми ще навіть не перейшли до дослідження доказів у цій справі", – сказав прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Денис Демків під час засідання.

Суд визнав, що адвокати не з'явилися в суд із неповажних причин.

Засідання перенесли на 17 серпня, як пише "РБК-Україна", через неявку засідання позивачів суд переніс засідання вже вшосте.

Контекст:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 20 травня вчетверте закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Рішення про закриття справи ухвалив старший прокурор групи прокурорів Демків 20 травня після вивчення "понад 100 томів письмових матеріалів та 350 Гб відеозаписи допитів", повідомили в НАБУ. У Національному антикорупційному бюро заявляли, що не згодні з оцінюванням матеріалів справи новим прокурором.

Перед цим Спеціалізована антикорупційна прокуратура закривала справу вже тричі.

САП повідомила 28 серпня 2020 року про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність правдивих і вичерпних доказів завдавання збитків. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зобов'язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину. ВАКС підтримав це рішення.

НАБУ 27 жовтня повідомило про відновлення справи.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження стосовно оскарження рішення прокуратури закрити справу "Роттердам плюс" через відсутність складу злочину. Антимонопольний комітет України також закрив розслідування щодо формули "Роттердам плюс" у зв'язку з відсутністю порушень.

21 січня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повторно закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину.

27 січня про відновлення цієї справи повідомило НАБУ. Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, коментуючи цей факт, нагадала, що Вищий антикорупційний суд уже двічі погодився з рішенням процесуального керівника у цій справі Віталія Пономаренка про закриття провадження.

17 березня ВАКС утретє підтвердив законність дій старшого прокурора групи прокурорів САП, який двічі закрив справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину.

Про те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура втретє закрила справу "Роттердам плюс", повідомило 9 квітня Національне антикорупційне бюро, яке розслідувало його більше ніж чотири роки.

В.о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Максим Грищук удруге скасував постанову прокурора Віталія Пономаренка про закриття справи "Роттердам плюс", заявили в НАБУ 16 квітня.