ВАКС відхилив прохання адвокатів Нікопольського заводу феросплавів залучити на їхній бік детективів НАБУ у справі щодо "Роттердам плюс" – ЗМІ
Таке рішення ВАКС ухвалив на засіданні 16 липня, повідомляє кореспондент видання із зали суду.
Також у межах розгляду справи про скасування рішення САП про закриття справи "Роттердам плюс" адвокати заводу подали клопотання про відвід судді ВАКС Катерини Широкої. У цьому суд їм також відмовив і постановив, що підстав для відводу немає.
Контекст:
Спеціалізована антикорупційна прокуратура 20 травня вчетверте закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Рішення про закриття справи ухвалив старший прокурор групи прокурорів Денис Демків 20 травня після вивчення "понад 100 томів письмових матеріалів та 350 Гб відеозапису допитів", повідомили в НАБУ. У Національному антикорупційному бюро заявляли, що не згодні з оцінкою матеріалів справи новим прокурором.
Перед цим Спеціалізована антикорупційна прокуратура закривала справу вже тричі.
САП повідомила 28 серпня 2020 року про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зобов'язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину. ВАКС підтримав це рішення.
НАБУ 27 жовтня повідомило про відновлення справи.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу "Роттердам плюс" через відсутність складу злочину. Антимонопольний комітет України також закрив розслідування щодо формули "Роттердам плюс" у зв'язку з відсутністю порушень.
21 січня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повторно закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину.
27 січня про відновлення цієї справи повідомило НАБУ. Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, коментуючи цей факт, нагадала, що Вищий антикорупційний суд вже двічі погодився з рішенням процесуального керівника у цій справі Віталія Пономаренка про закриття провадження.
17 березня ВАКС утретє підтвердив законність дій старшого прокурора групи прокурорів САП, який двічі закрив справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину.
Про те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура втретє закрила справу "Роттердам плюс", повідомило 9 квітня Національне антикорупційне бюро, яке розслідувало її понад чотири роки.
В.о. глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Максим Грищук удруге скасував постанову прокурора Віталія Пономаренка про закриття справи "Роттердам плюс", заявили в НАБУ 16 квітня.