Приїзд канцлера ФРН до Києва має сенс лише з новою підтримкою важким озброєнням – посол України у Німеччині

Шольц заявив 13 квітня, що не планує поїздки в Україну найближчим часом
Фото: EPA
Президент України Володимир Зеленський запросив канцлера ФРН Олафа Шольца відвідати Київ, але візит глави уряду Німеччини матиме сенс, якщо він "привезе із собою рішення коаліції про нову підтримку" України.

Таку думку в інтерв'ю "Європейській правді", опублікованому у YouTube ЗМІ 13 квітня, висловив посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Дипломата запитали, чи варто очікувати на візит Шольца до України найближчим часом.

"Я думаю, що чекати його варто, запрошення президента є, але, звичайно, цей візит буде мати сенс лише тоді, коли пан канцлер привезе із собою рішення коаліції про нову підтримку, – відповів Мельник. – Нова підтримка означає важку зброю, і не завтра чи післязавтра, а сьогодні. Це означає шостий пакет санкцій, і не такий "дірявий", який ми бачимо, як він готується, а це має бути справді повноцінне нафтове і газове ембарго... Це так само має бути... Те, що відбулося в Америці, – тобто закон про ленд-ліз, ленд-ліз 2.0".

Мельник не став коментувати ситуацію з візитом в Україну федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, але зазначив, що "на даному етапі для Української держави пріоритетом є приїзд саме глави уряду".

"Канцлер Німеччини, він ухвалює рішення, на які ми всі очікуємо, а для нас зараз немає часу на якісь там протокольні обміни, для нас зараз питання стоїть руба – чи ми виживемо, чи ми зможемо мінімізувати жертви серед українців", – резюмував Мельник.

Шольц заявив 13 квітня, що не планує поїздки в Україну найближчим часом. Він додав, що був у Києві всього за кілька днів до початку вторгнення РФ (24 лютого) і регулярно телефонує Зеленському.

Щодо постачань зброї, яких вимагає Київ, Шольц підкреслив, що він виступав за те, щоб Німеччина змінила свої принципи, яких дотримувалася десятиліттями, і почала постачати зброю Україні.

"Ми доправляли, доправляємо і доправлятимемо", – сказав канцлер ФРН.

Контекст:

12 квітня видання Bild повідомляло, що Штайнмаєр хотів приїхати в Україну 13 квітня, але його візиту не погодив Зеленський, який нібито не хоче зустрічатися з німецьким президентом із тієї причини, що останніми роками Штайнмаєр має "тісні зв'язки" з Росією. Видання нагадало, зокрема, про підтримку німецьким політиком газопроводу "Північний потік – 2", в якому зацікавлена РФ. 4 квітня Штайнмаєр визнавав, що помилявся, виступаючи раніше за зближення Заходу з Росією і підтримуючи російський газопровід.

Пізніше на пресконференції у Польщі Штайнмаєр підтвердив, що Київ відхилив його візит, повідомила "Німецька хвиля". "Я був готовий це зробити, однак, очевидно, – і я маю взяти це до уваги – у Києві цього не захотіли", – заявив він. У Берліні здивовані рішенням Києва відхилити візит до України президента ФРН, заявив представник німецького уряду 12 квітня.

Востаннє Штайнмаєр приїжджав до Києва у жовтні 2021 року.

Шольц розкритикував відмову України прийняти з візитом Штайнмаєра, назвавши її "дратівливою".