Притула попросила Генпрокуратуру розслідувати вбивство Шеремета як теракт
Редактор-засновник "Української правди" Олена Притула написала генпрокурору Юрію Луценку, що вбивство журналіста Павла Шеремета було здійснено з метою залякування журналістів.
Загибель журналіста Павла Шеремета у 2016 році необхідно розслідувати як терористичний акт. Про це йдеться в заяві редактора-засновника "Української правди" Олени Притули до генпрокурора Юрія Луценка.
У заяві про скоєння кримінального злочину зазначено, що вбивці Шеремета хотіли добитися психологічного ефекту від скоєного в багатолюдному місці терористичного акту і викликати паніку та невпевненість у власній безпеці.
"Очевидною метою терористів є залякування журналістів, оскільки Павло був відомим в Україні, Білорусі та Росії журналістом. Його критика влади в Білорусі стала причиною позбавлення громадянства Білорусі. В Україні Шеремет робив гостросюжетні репортажі..." – ідеться в заяві.
Притула підкреслила, що Шеремет "послідовно викривав корупційні схеми владних структур і олігархів в Україні".
Вона зазначила, що досудове розслідування за фактом умисного вбивства Шеремета протягом 12 місяців слідства не дало жодного результату, а виконавців і замовників злочину не встановлено.
Головний редактор видання попросила генпрокурора невідкладно почати розслідування за фактом вчинення кримінального злочину за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (вчинення терористичного акту, що призвів до загибелі людини).
Притула також попросила визнати її потерпілою у кримінальному провадженні.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" і його цивільній дружині Олені Притулі.
Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, убивство через помилку (замість Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на "Радио Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.
У червні 2017 року голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомляла, що в межах досудового розслідування у справі Шеремета допитали понад 3000 осіб, зокрема й очевидців вибуху, а також вилучили відеозаписи з камер спостереження.
У вересні 2017 року стало відомо, що Національна поліція засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Шеремета. У лютому 2018 року Нацполіція відмовилася надати дані про склад слідчої групи, що розслідує вбивство журналіста, а також про кількість томів справи.