Профільний комітет рекомендував Раді взяти за основу законопроекти про скасування е-декларування для активістів-антикорупціонерів
Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції розглянув законопроекти №8209 і №8209-1, які передбачають скасування е-декларування для активістів громадських організацій.
Парламентський комітет із питань запобігання та протидії корупції рекомендував Верховній Раді взяти за основу законопроекти №8209, №8209-1, якими пропонують скасувати вимогу про обов'язкове подання е-декларацій активістами-антикорупціонерами, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
Рішення ухвалили під час сьогоднішнього засідання комітету.
23 березня 2017 року Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №6172, зобов'язавши членів громадських організацій із 2018 року подавати електронні декларації. 27 березня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларації.
28 березня єврокомісар із питань політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував Київ за те, що обов'язкового електронного декларування активістів не скасували.
Президент Порошенко закликав нардепів "почути аргументацію громадянського суспільства, наших партнерів, глави держави та ухвалити відповідальне рішення про скасування електронного декларування".
29 березня посли країн "Великої сімки" (США, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії та Японії) висловили стурбованість необхідністю подання електронних декларацій активістами громадських організацій в Україні, Державний департамент США закликав скасувати "каральний закон".
3 квітня Верховна Рада відхилила законопроекти №6271 і №6674, якими пропонували скасувати вимогу про обов'язкове подання е-декларацій активістами-антикорупціонерами. Внести до порядку денного законопроекти №8120, №8120-1, якими пропонують перенести термін подання декларацій членами антикорупційних організацій, і законопроекти №8209, №8209-1 народні депутати не захотіли.