Профільний комітет висловив недовіру Супрун
Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я схвалив проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо звільнення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.
Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я схвалив проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо звільнення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і більшістю голосів висловив їй недовіру. Про це повідомила народний депутат від Блоку Петра Порошенка й голова комітету Ольга Богомолець на своїй сторінці у Facebook.
За словами Богомолець, у проекті постанови №5642 причиною для звільнення Супрун назвали "гостру суспільну напругу, яка виникла у зв'язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості".
"Я підтримала проект постанови, але хочу зауважити, що приводів для звільнення набагато більше, і треба розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині – професійна непридатність в.о. міністра чи свідома урядова політика, адже роботу уряду в частині охорони здоров'я також було визнано комітетом незадовільною", – підкреслила нардеп.
Вона також додала свої претензії до роботи керівництва МОЗ: вимирання українців у 2017 році прискорилося; за кордон протягом двох останніх роки виїхало приблизно 70 тис. українських медиків; рівень вакцинації населення впав нижче від показників 90-х років; міжнародні закупівлі ліків було зірвано; лікування онкологічних і серцево-судинних захворювань профінансовано лише на 27% і 30% відповідно; зрівняння Кабміном зарплати лікаря, медсестри і санітарки; виявлення Рахунковою палатою порушень МОЗ під час реалізації проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей", на який Світовий банк виділив $215 млн; а також зрив державної програми боротьби з раком.
"Усе це – неповна картина тієї катастрофи, до якої привело нас усього за два останні роки керівництво МОЗ. На моє переконання, відставка – це найменше, що потрібно зробити в даній ситуації. Мають бути ще й кримінальні справи, розслідування та терміни ув'язнення за знищення системи охорони здоров'я України та її людського потенціалу", – переконана Богомолець.
Супрун народилася і жила у США, але у 2013 році разом із чоловіком Марком переїхала в Україну. 11 липня 2015 року президент Петро Порошенко надав подружжю українське громадянство. 27 липня 2016 року Кабінет Міністрів призначив Супрун виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я.
30 січня 2018 року в Україні набув чинності закон про медичну реформу. У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я. Реформа розрахована на три роки.
У березні лідер Радикальної партії Олег Ляшко вимагав від уряду негайно внести в Раду подання на міністра охорони здоров'я України та відсторонити від виконання обов'язків Супрун. Він назвав її "доктор Смерть".