Прокурор Донський шкодує, що Бакая затримали у РФ, а не в Україні: Такі, як він, мають отримувати максимальні строки
Колишній голова НАК "Нафтогаз України" Ігор Бакай – це "людина-схема", із серйозними корупційними зв'язками, зазначив прокурор Генеральної прокуратури Олексій Донський.
Прокурор Генеральної прокуратури Олексій Донський шкодує, що колишнього голову НАК "Нафтогаз України" Ігоря Бакая затримали у РФ, а не в Україні. Про це правоохоронець розповів в інтерв'ю INSIDER, яке опублікували 26 лютого.
Прокурор зазначив, що в Україні Бакая "завдяки певним персонажам так і не притягнули до кримінальної відповідальності за особливо тяжкі злочини, тоді як у Росії за значно менш тяжкий злочин він опинився за ґратами".
"На моє переконання, такі, як Бакай, мають отримувати максимальні строки позбавлення волі. Тому що Бакай – це людина-схема, із серйозними корупційними зв'язками у вищих ешелонах державної влади. Принаймні так було за президентства Кучми", – сказав прокурор.
Донський зазначив, що після Помаранчевої революції розслідування злочинів, щодо причетності в яких перевіряли Бакая і його найближче оточення, блокувало керівництво Генеральної прокуратури України на чолі зі Святославом Піскуном.
"Свого часу ми задокументували особливо тяжкий злочин – викрадення $42 млн при розрахунках між НАК "Нафтогаз" і компанією ITERA International LLC за поставлений в Україну природний газ. Ми розуміємо, що це був лише один із епізодів, одна зі злочинних схем, за якими тоді, на початку 2000-х років, працювало найближче оточення президента Кучми", – пояснив він.
Бакай був головою правління "Нафтогазу" з 1998-го до 2000 року. Із 2003-го до 2004 року він керував Державним управлінням справами. 2004 року Бакай виїхав з України, а в березні 2005 року отримав паспорт громадянина РФ.
В Україні Бакая підозрювали у незаконному продажі майнових комплексів готелів "Дніпро" та "Україна", нерухомості Національного комплексу "Експоцентр України". Його та інших чиновників Держуправління справами підозрювали в тому, що вони безоплатно використовували авіаційну техніку авіапідприємства "Україна" – протягом 2003–2004 років за розпорядженням посадових осіб ДУС було незаконно здійснено 68 комерційних рейсів на літаках і вертольотах підприємства на суму понад 1 млн грн.
Тривалий час Бакай був у розшуку Інтерполу. У 2010 році всі кримінальні провадження щодо нього закрили.
У жовтні 2017 року Бакая заарештували у Москві за підозрою в розкраданні $12 млн у компанії Metalloinvest Limited. Зараз він перебуває під домашнім арештом. Запобіжний захід діятиме до 12 березня 2018 року.