Прокурор Донський: Крисін має підтримку у владі. Це і правоохоронці, і колишні правоохоронці
У прокуратури є докази зв'язків фігуранта справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрія Крисіна із правоохоронцями, повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Олексій Донський. 22 грудня 2017 року Шевченківський районний суд Києва визнав Крисіна, який брав участь у побитті журналіста, винним у хуліганстві та засудив його до умовного строку.
У фігуранта справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія під час Євромайдану у 2014 році Юрія Крисіна є підтримка у владі. Про це в інтерв'ю INSIDER заявив прокурор Генеральної прокуратури України Олексій Донський.
Відповідаючи на запитання, чи існують докази зв'язків Крисіна із правоохоронцями, прокурор сказав: "До введення змін до Кримінального кодексу я б вам окремі докази з цього приводу зміг би навести. Зараз просто обмежуся тим, що скажу: такі докази є".
За словами Донського, "Крисін має підтримку осіб, наділених владою". "Це і правоохоронці, і колишні правоохоронці", – додав прокурор.
На запитання, чи йдеться про голову Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка, Донський відповів: "Це зараз ви назвали. Заперечувати я не буду".
На початку лютого народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив, що Крисін знав про підготовку в лютому 2014 року розстрілів учасників Евромайдана. "Ми з'ясували, що пан Савченко, губернатор Миколаївської області, давав свідчення в Генеральній прокуратурі, у яких визнав, що пан Крисін його повідомляв про те, що 20 числа будуть розстріли на Майдані", – сказав Найєм. За інформацією нардепа, Крисін говорив про це губернатору "17-го чи 18-го числа". Найєм підкреслив, що Крисін – "чоловік, який збирав тітушок", – перебуває на волі.
Журналіста газети "Вести" Веремія вбили під час Революції гідності – у ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Він повертався з роботи додому на таксі. Автомобіль зупинили тітушки, витягли пасажирів і стали бити їх битами.
22 грудня 2017 року Шевченківський районний суд Києва визнав Крисіна, який брав участь у побитті, винним у хуліганстві та засудив його до чотирьох років позбавлення волі з випробувальним строком два роки. Це означає, що якщо протягом найближчих двох років Крисін не вчинить правопорушень, залишиться на волі, а його судимість уважатимуть погашеною.
Занадто м'який вирок Крисіну викликав обурення в українському суспільстві. 25 грудня на Майдані Незалежності в Києві пройшла акція з вимогою справедливого вироку Крисіну.
28 грудня Генпрокуратура подала апеляцію на умовний строк Крисіну.