Дружина журналіста Веремія: Спливло, що Крисін нібито здав замовників справи, тому для нього пішло отаке послаблення
Близькі вбитого в центрі Києва у 2014 році журналіста В'ячеслава Веремія кілька разів подавали клопотання про відвід судді у цій справі, проте безрезультатно, заявила дружина Веремія Світлана Кирилаш. 22 грудня рішенням Шевченківського районного суду Києва фігурант провадження Юрій Крисін дістав умовний строк.
Фігурант справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрій Крисін нібито "здав замовників справи", тому й дістав м'який вирок, заявила в інтерв'ю "Народній правді" дружина журналіста Світлана Кирилаш.
22 грудня рішенням Шевченківського районного суду Києва Крисін дістав умовний строк.
Відповідаючи на запитання, чи спілкувалася вона особисто з Крисіним або його захисниками, Кирилаш відповіла: "Ні. Поза межами зали суду ми не спілкувалися. Мені ніхто не погрожував, я думаю, я для них не настільки важлива персона".
"Я перші місяці після загибелі чоловіка перебувала в тумані, я не дуже добре пам'ятаю, як там це було. Так, пішов розгляд справи. Потім якось спливло, що Крисін нібито здав замовників справи, тому для нього пішло отаке послаблення й такий вирок. Кілька разів ми подавали на відвід судді – суддю не відкликали", – розповіла дружина Веремія.
На запитання, на що вона очікує далі, Кирилаш сказала: "Важко сказати".
"Три роки справа слухалася в закритому режимі, журналістів усе це не дуже цікавило. Аж ось настав фінал і стався вибух", – додала вона.
Журналіста газети "Вести" Веремія вбили під час Революції гідності – у ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Журналіст повертався з роботи додому на таксі. Автомобіль зупинили тітушки, витягли пасажирів і стали бити їх битами.
Веремія било троє чоловіків, один із них, на думку слідчих, – Юрій Крисін. Коли кореспондент вирвався і спробував утекти, у нього вистрілили (слідство вважає, що це зробив житель Горлівки Джалал Алієв, він у розшуку). Журналіст помер у лікарні від утрати крові і травм.
Щодо Крисіна спочатку відкрили кримінальне провадження за ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство), але пізніше справу перекваліфікували за ст. 296 (хуліганство).
Згідно з даними слідства, у кримінальному світі у Крисіна прізвисько Шкаф, він понад 10 років живе у Києві і координує тітушок. Крисін фігурує і в інших кримінальних провадженнях, зокрема про розбійний напад на одну зі столичних АЗС у травні 2016 року. Як запобіжний захід у справі про вбивство Веремія Крисіну обрали особисте зобов'язання, а за епізодом про напад на заправку – домашній арешт.
У серпні 2017 року прокурор Олексій Донський, який вів справу Крисіна, розповів "Цензор.НЕТ", що раніше його вже притягували до кримінальної відповідальності. "Його було засуджено у 2010 році. Але історія там дуже заплутана. Його спочатку притягували до кримінальної відповідальності за умисне вбивство. Потім статтю "умисне вбивство" було перекваліфіковано на "вбивство з необережності", і він дістав умовний строк", – повідомив Донський.
25 грудня на Майдані Незалежності в Києві пройшла акція з вимогою справедливого вироку для Крисіна.