Прокурор повідомив, що Держслужба фінмоніторингу дійшла висновку про законність походження грошей для застави Насірова
Державна служба фінансового моніторингу перевірила походження 100 млн грн, які внесли як заставу за відстороненого від посади голови Держфіскальної служби Романа Насірова, повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків.
Державна служба фінансового моніторингу перевірила походження 100 млн грн, які внесли як заставу за відстороненого від посади голови Держфіскальної служби (ДФС) Романа Насірова, і дійшла висновку, що джерела надходження цих коштів законні.
Про це прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Роман Симків сказав, відповідаючи на запитання журналіста "Радіо Свобода" перед засіданням Солом'янського суду, який повинен розглянути продовження Насірову запобіжного заходу.
Він зазначив: чи було з цих коштів сплачено податки, повинна перевіряти ДФС.
Симків повідомив, що САП просить суд продовжити Насірову термін дії запобіжного заходу на два місяці. Прокурор зазначив, що сьогоднішнє засідання суду, яке має розпочатися о 16.00, але досі не почалося, може бути перенесено.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють відстороненого від посади голови ДФС Романа Насірова у зловживанні владою і службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу), що завдало шкоди у розмірі понад 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах депутата Олександра Онищенка, проти якого розслідують справу за підозрою в махінаціях із газом.
7 березня Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 100 млн грн. Голову ДФС було заарештовано на 60 днів – до 30 квітня поточного року.
Увечері 16 березня Насіров вийшов на свободу, після того як його дружина внесла за нього 100 млн грн застави. НАБУ ініціювало перевірку походження цих коштів.