"Пропонуєте розстріляти?" Аваков заявив, що у спецпідрозділах поліції служить 30% екс-беркутівців

Аваков: Мені треба було відправити 10 тис. не викритих у злочинах, підготовлених до силових спецоперацій людей працювати проти України?
Фото: mvs.gov.ua

У складі нинішніх спецпідрозділів поліції більше чесних людей, ніж "у черговому рядженому натовпі крикливих "патріотів" на політичних демонстраціях під Радою", заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що у структурі нинішніх спецпідрозділів поліції служить приблизно 30% співробітників старих підрозділів спеціального призначення. Про це він сказав в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ", датованому 28 березня.

"Об'єктивні дані – конкретні цифри – свідчать про те, що кількість старих спецпризначенців (2013-го року) у структурі нинішніх спецпідрозділів поліції сьогодні становить трохи менше ніж 30%", – заявив Аваков.

На запитання, це "30% старого "Беркуту"?", міністр відповів: "Так".

"Це або колишній "Беркут", або інші спецпідрозділи. Пропонуєте розстріляти? Усіх під загальну кон'юнктурну лінійку осуду?.. Люди всі дуже різні – і у складі спецпідрозділів чесних хлопців і патріотів більше, ніж у черговому рядженому натовпі крикливих "патріотів" на політичних демонстраціях під Радою... Чи ви вважаєте, мені треба було відправити 10 тис. не викритих у злочинах, підготовлених до силових спецоперацій людей працювати проти України? Особливо у 2014 році... Тоді нам життєво важливо було відправити на фронт будь-яких людей, готових воювати за Україну. Будь-яких!" – сказав глава МВС.

За його словами, "вдалося мотивувати хлопців захищати країну".

"І дозволю собі емоцію: я сьогодні чимало журналістів бачу, які успішно славили Януковича (екс-президента Віктора Януковича.  – "ГОРДОН"), а тепер із претензіями і пафосом запитують, чому так мало зроблено іншими для їхньої любої Батьківщини... А ще бачу людей, яких на Майдані не було і близько, вони сиділи по америках-європах, а тепер розповідають про те, хто, де і за що стояв на Майдані... Це я до чого: узагальнювати не можна. Треба ставити питання інакше: винен – відповідай, а якщо компетентний і готовий чесно працювати на країну – ми за тебе горою стояти будемо. І мені огидні демагоги, що звинувачують цими поверховими узагальненнями людей, які роблять для країни в рази більше за диванних критиканів", – додав міністр.

У полках поліції особливого призначення Києва працює 916 співробітників, із них 185 раніше служили у спецпідрозділі міліції "Беркут", який на цей момент розформовано, заявили в Головному управлінні Національної поліції Києва у відповідь на запит "Громадського" у березні 2018 року.

У Нацполіції підкреслили, що нікого з колишніх беркутівців, які наразі продовжують працювати, не було затримано або відсторонено від служби за підозрою у злочинах під час Революції гідності у 2013–2014 роках.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами президента України Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб. У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову Служби безпеки України Олександра Якименка, його колишнього заступника Володимира Тоцького.

Більшість підозрюваних беркутівців і посадовців переховується в Російській Федерації й анексованому нею Криму. За справами, які веде департамент спецрозслідувань ГПУ, оголошено в розшук 91 людину.