"Путін, до побачення". Клімкін озвучив три причини надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу
Рішення про те, що Україна набуде статусу кандидата у члени Європейського союзу, ухвалили ще до візиту в Київ лідерів країн ЄС. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив "Обозревателю" в інтерв'ю, опублікованому 26 червня.
"Рішення було ухвалено якраз перед візитом, вони його озвучили в Києві. Усі лідери країн ЄС зрозуміли, що не ухвалити це рішення означає поховати будь-які перспективи Європейського союзу на те, щоб бути геополітичним гравцем", – сказав Клімкін.
Другим моментом він назвав побоювання реакції "громадян Євросоюзу, які підтримують у цьому Україну".
"Це була б у якомусь сенсі зрада – не надати нам цей кандидатський статус. Третє – це важливий момент, щоб сказати [президенту Росії Володимирові] Путіну: "Путін, усе, до побачення", – пояснив Клімкін.
Він погодився з думкою міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, що головною для кандидатства України була позиція президента Франції Еммануеля Макрона.
"Він був основним із тих, хто просував цю дуже важливу для нас ідею", – наголосив Клімкін.
Контекст:
16 червня у Києві побували Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі, а також президент Румунії Клаус Йоганніс.
Рішення про надання Україні статусу кандидата у члени ЄС ухвалили на саміті Європейської ради 23 червня. Це "одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років її незалежності", зазначив президент Володимир Зеленський.
Разом з Україною статусу кандидата у члени ЄС набула Молдова, повідомив голова Євроради Шарль Мішель у Twitter. Лідери ЄС визнали також європейську перспективу Грузії та заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде врегульовано пріоритетні питання, додав він.