Рада закликала країни ЄС надати Україні статус країни – кандидата на вступ до Євросоюзу
"Парламент одноголосно всіма фракціями та групами підтримав звернення (№7471) до країн ЄС щодо надання Україні статусу країни – кандидата на вступ до ЄС", – написав Железняк.
За його словами, за проєкт постанови №7471 проголосувало 315 народних депутатів.
У зверненні український парламент закликає підтримати прагнення України щодо визнання її європейської перспективи, надавши їй статус країни – кандидата на вступ у ЄС під час засідання Європейської ради 23–24 червня 2022 року.
Також Рада у зверненні закликає країни ЄС "продовжити стояти пліч-о-пліч з українським народом у його боротьбі як за власний суверенітет та відновлення територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах, так і на захисті загальноєвропейських цінностей, демократії, плюралізму та основних свобод".
Депутати просять і далі надавати максимально можливу економічну та фінансову підтримку Україні, надавати гуманітарну допомогу, нарощувати військову допомогу – як на національному рівні, так і в межах Європейського фонду миру.
Також українські парламентарії закликають посилювати жорсткий санкційний тиск на Росію та Білорусь завдяки послідовному введенню подальших пакетів санкцій, які мають передбачати, зокрема, від'єднання РФ від світової фінансової системи, повне ембарго на найважливіші товари російського експорту, як-от нафту, газ, вугілля, припинення всіх російських інвестицій у галузі енергетики в ЄС, зокрема в атомну енергетику, заборону російського судноплавства, логістики та доступу до портів на території держав – членів ЄС, а також введення персональних санкцій проти російських чиновників і членів їхніх сімей та арешт і подальшу конфіскацію їхніх активів у державах ЄС.
Парламентарі у зверненні закликають країни ЄС узяти участь у розслідуванні воєнних злочинів російських окупантів на території України, актів геноциду, звірств проти українців та покаранні винних.
"ЄС як регіональний лідер має бути залучений до підготовки та створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України з метою розслідування злочину агресії проти України та притягнення представників вищого політичного і військового керівництва Російської Федерації до відповідальності за його вчинення", – ідеться у зверненні.
Верховна Рада також закликає ЄС сприяти відновленню української інфраструктури, медичних закладів, житлових будинків та шкіл, продовженню процесу модернізації держави відповідно до плану ЄС "Відновлення України".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.
Європейський парламент 1 березня закликав інституції ЄС працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата, а 8 червня підтримав резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата. Відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, де ухвалили рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.
16 червня під час візиту до Києва лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії виступили за негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Президент Франції Еммануель Макрон додав, що основні країни Євросоюзу домовилися надати цей статус Україні безумовно й уже потім висунути низку умов.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові.
Засідання Європейської ради, на якому з урахуванням рекомендацій Єврокомісії ухвалюватимуть рішення про статус України, відбудеться 23–24 червня.