Рада може наступного тижня ухвалити законопроєкт про скасування переведення годинника – нардепка

Перехід на літній час в Україні має відбутися 28 березня
Фото: depositphotos.com
Народні депутати України наступного тижня розглянуть у другому читанні законопроєкт №4201 про скасування сезонної зміни часу. Про це повідомила нардепка від від "Слуги народу" Роксолана Підласа.

Верховна Рада України 19 березня розгляне у другому читанні законопроєкт №4201 про скасування переходу на літній і зимовий час. Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" заявила народна депутатка від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

"Згідно з порядком денним, ми розглядатимемо законопроєкт №4201 у другому читанні на засіданні комітету економічного розвитку в середу. Це означає, що вже у п'ятницю ми зможемо розглянути його і в сесійній залі парламенту", – зазначила вона.

3 березня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №4201, який скасовує сезонну зміну часу. Документ за основу підтримало 247 народних депутатів.

Підласа після ухвалення законопроєкту в першому читанні повідомила, що Україна має залишитися на зимовому часі. Перейти на літній час українці мають 28 березня. У зв'язку із цим нардепка підкреслила, що, якщо Рада не ухвалить закону до 25 березня, між першим і другим читанням парламентарії передбачать поправку, згідно з якою в Україні "востаннє годинник буде переведено 25 жовтня".

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував у парламенті законопроєкт №4201 "Про обчислення часу в Україні" у жовтні 2020 року.

У вересні 2011 року Верховна Рада скасовувала переведення годинників на зимовий час, але вже за місяць парламент анулював своє рішення.

У країнах Євросоюзу востаннє переведуть стрілки годинника в березні 2021 року – рішення про скасування коригування часу Європейський парламент ухвалив 6 березня 2019 року. Законодавчу ініціативу висунула Європейська комісія. Депутати Європарламенту відклали набуття законом чинності на два роки.

Зимовий час є "астрономічним". Літній час вводять у багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення.