Рада цього тижня розгляне законопроєкти про деолігархізацію і підвищення податків
Погоджувальна рада 20 вересня додала до порядку денного пленарного тижня Верховної Ради законопроєкти №5599 про деолігархізацію і №5600 про наповнення держбюджету через підвищення податків, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Спікер парламенту Дмитро Разумков поставив на голосування пропозицію фракції "Слуга народу" додати до порядку денного пленарного тижня законопроєкти про олігархів і про держбюджет. Її підтримали.
Водночас він заявив, що ці законопроєкти не готові до розгляду в Раді.
"Ми включаємо в порядок денний законопроєкти, які не готові до розгляду. Рішення буде приймати погоджувальна рада. Немає ні таблиць, ні висновків головного юридичного управління, ні багатьох інших питань, які будуть пов'язані з ними", – сказав він.
Також Разумков підкреслив, що 21 вересня в Раді презентують проєкт закону про держбюджет на 2022 рік.
Контекст:
Законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" внесли на розгляд Верховної Ради 2 червня. Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні на позачерговому засіданні 1 липня.
У законопроєкті прописано критерії, за якими визначатимуть олігархів. У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів йому заборонять брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії. Крім того, чиновники мають повідомляти про контакти з олігархами, а самі бізнесмени – подавати декларацію в Національне агентство з питань запобігання корупції.
Законопроєкт №5600 зареєстрували у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором був Кабмін. Законопроєкт передбачає підвищення податків фактично в усіх сферах економіки.
Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні вважають, що зміни дадуть можливість збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення торкнуться тільки великого бізнесу й не торкнуться загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його мають суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.
1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.