Рада не змогла створити комісію з перевірки омбудсменки. Після цього Денісова розповіла про зловживання заявників

Омбудсменкою Денісова працює четвертий рік
Фото: Офіс Омбудсмана України / Facebook
25 січня Верховна Рада не підтримала проєкту постанови №6322 про створення тимчасової спеціальної комісії (ТСК) для перевірки інформації про порушення присяги омбудсменкою Людмилою Денісовою. Про це передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Документ, ініційований народним депутатом від "Слуги народу" Євгеном Дирдіним, здобув 202 голоси за необхідних 226.

Підтримали проєкт постанови 173 нардепи від "Слуги народу", 19 нардепів від "Опозиційної платформи – За життя", шість представників фракції "Голос" та чотири позафракційні народні депутати.

У пояснювальній записці (.doc) до документа йдеться, що підставою для перевірки Денісової є рішення суду, згідно з якими вона "не в повному обсязі та не всебічно" розглянула електронні звернення громадянина Дмитра Качура.

Після голосування у Раді Денісова прокоментувала ситуацію у Facebook.

"Рішення [...] не підтримано народними депутатами України. Підставою для такої перевірки став лист одного громадянина із 67 тис., які звернулися до мене за минулий рік. Порівняно із 2020 роком їхня кількість зросла на 20 тис., і це є свідченням того, що люди довіряють уповноваженому [Ради з прав людини] як інституції, яка може захистити їхні права", – написала вона.

Омбудсменка наголосила, що з увагою ставиться до кожного листа, "але є такі заявники, що зловживають цим та надсилають масові однотипні запити до уповноваженого та органів влади, метою яких є не поновлення права, а спонукання до задоволення бізнес-інтересів".

"Із народними депутатами України, які критично висловилися щодо нашої роботи, я готова до конструктивного діалогу щодо вдосконалення парламентського контролю уповноваженого для забезпечення дотримання прав та свобод людини і громадянина", – заявила Денісова.

Контекст:

В історії з Денісовою Європейська мережа національних інституцій із прав людини (ENNHRI) виступила на підтримку Українського національного інституту з прав людини.

Денісовій 61 рік, вона уродженка Російської Федерації. У 2007–2010 роках та 2014-го обіймала посаду міністра соціальної політики України. Народна депутатка України чотирьох скликань.

Верховна Рада призначила її омбудсменкою 15 березня 2018 року.