Рада створила слідчу комісію з будівництва фортифікацій і закупівлі дронів
Верховна Рада України 22 травня створила тимчасову слідчу комісію з облаштування фортифікацій і закупівлі безпілотників для армії. Про це народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив у Telegram.
За проголосувало 277 законодавців, написав нардеп.
До складу комісії ввійшли восьмеро членів фракції "Слуга народу", а також по одному представнику від усіх фракцій і груп ВРУ. Очолить ТСК депутат від СН Микола Задорожній.
Железняк повідомив, що до повноважень створеного органу входить вивчення обставин будівництва фортифікацій та інженерних загороджень на лінії зіткнення й цільового використання коштів, виділених на їх облаштування.
Також комісія займеться вивченням потреб української оборони у дронах, процесу формування їх держзакупівлі, постачань і розподілу по частинах ЗСУ й інших військових підрозділах, пояснив нардеп.
Контекст:
У ЗСУ 4 березня повідомляли, що будівництво укріплень в Україні здійснюють обладміністрації, командування Сил підтримки ЗСУ, а також інженерні підрозділи механізованих піхотних бригад. Зокрема, створено величезну мережу запасних позицій – взводні опорні пункти, зигзагоподібні траншеї завдовжки сотні метрів із вогневими точками, щілинами перекриття, подекуди – з броньованими капсулами безпеки, є також капоніри для танків, протитанкові рови, мінні загородження, розповіли у ЗСУ 4 березня.
Президент України Володимир Зеленський говорив 11 березня, що у країні будують фортифікації у три смуги завдовжки 2 тис. км.
Кабмін України виділив мільярди гривень на будівництво фортифікаційних споруд у низці областей України на сході й півночі країни, зокрема в Харківській області.
Наприкінці минулого року Зеленський навів приклад Харківської області, відповідаючи на запитання про фортифікаційні роботи. "Те, що там зробили, – я вважаю, це потужно", – наголосив глава держави. На початку квітня 2024 року Зеленський перевірив, як будують оборонні лінії в Харківській області.
Запитання про будівництво фортифікацій у Харківській області виникли на тлі наступу російських окупантів на півночі регіону, який розпочався вранці 10 травня 2024 року. 12 травня український військовий Денис Ярославський (за даними "Главкому" – командир підрозділу розвідки ЗСУ) заявив у Facebook, що у прикордонному Вовчанську Харківської області розпочалися вуличні бої. За його словами, "першої лінії фортифікацій і мін просто не було", через що "ворог вільно ввійшов у сіру зону по всій лінії кордону". Ярославський зазначив, що 125-та бригада ТрО ЗСУ нібито покинула позиції. Він стверджував, що раніше воїнам бригади "впарювали на підпис акти приймання/передання фортифікацій, які навіть на 30% не були готові як завершене будівництво".
Після цього у 125-й окремій бригаді тероборони ЗСУ заявили, що через загострення ситуації в Харківській області, зокрема у смузі її відповідальності, у медіапросторі "з'явилися вкраплення відвертої ІПСО".
13 травня голова Вовчанської МВА заявив, що фортифікації навколо міста було побудовано "не так щільно". Того самого дня Синєгубов доручив підготувати публічний звіт про будівництво фортифікацій у Харківській області.