Рада ухвалила закон про оподаткування "Дія City"

За законопроєкт проголосувало 285 нардепів
Фото: rada.gov.ua
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №5376 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який регулює податкові умови спеціального правового режиму "Дія City". За нього проголосувало 285 народних депутатів, передає кореспондент "ГОРДОН".

У першому читанні Рада ухвалила цей законопроєкт 2 червня 2021 року.

Як пояснюють на сайті парламенту, документ запроваджує особливі умови оподаткування компаній-резидентів "Дія City", доходів їхніх працівників та залучених гіг-фахівців.

"Гарантії стабільності умов оподаткування не поширюються на зміни законодавства України, що стосуються питань оборони, національної безпеки, забезпечення громадського порядку та охорони довкілля", додали в парламенті.

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров привітав ухвалення законопроєкту.

"У поєднанні з іншими інструментами податковий режим "Дія City" дасть змогу IT-компаніям активніше розвиватися та масштабуватися, залучати інвестиції та створювати якісний високотехнологічний продукт. І робити це все тут, в Україні, у конкурентоспроможній юрисдикції, а не шукати комфортніших умов у інших країнах", – заявив Федоров у Telegram.

Водночас опозиційні фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя" виступили проти законопроєкту.

Нардепка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна наполягала на низці поправок у документ, але депутати їх не підтримали. "Ви Мінцифри наділили не тільки функціями регулятора, а й ще податкової служби. Ви проголосували за те, щоб усі наближені до Мінцифри мали неабиякі фінансові можливості. Це навіть не офшор, це більше, тому що не треба ризикувати, усе буде робитися на законній підставі", – заявила вона після голосування.

Як пояснили в Міністерстві цифрової трансформації, резиденти спеціального режиму зможуть на власний розсуд вибирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал у розмірі 9% або податок на прибуток (18%).

Для стимулювання інвестицій в IT-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз на два роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Також діятиме податкова знижка для фізосіб під час придбання частки в компанії-стартапі, яка є резидентом "Дія City".

Щодо доходів працівників та гіг-фахівців резидентів "Дія City" діятимуть такі ставки оподаткування: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (від зарплати працівника чи винагороди гіг-працівника).

Також закон установлює перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти.

Умови "Дія City" діятимуть протягом 25 років і поширюватимуться на всіх працівників компаній-резидентів.

Контекст:

У вересні 2020 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало проєкт "Дія City" вільну економічну зону, особливий правовий режим, який має створити умови для розвитку української ІТ-індустрії. Міністерство планує повноцінний запуск цього режиму з початку 2022 року.

Основний закон, присвячений "Дія City", №1667-IX "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" Рада ухвалила в цілому 15 липня. Президент підписав його 11 серпня.

Мінцифри підготувало ще один законопроєкт, який має надавати резидентам "Дія City" спеціальний статус суб'єкта у кримінальному процесі, щоб уберегти від неправомірного тиску силовиків. Відповідний законопроєкт №4305 було зареєстровано в листопаді минулого року, але зараз знято з розгляду.