Рада відклала розгляд "ресурсного" законопроєкту №5600

Рада зняла з розгляду "ресурсний" законопроєкт
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Верховна Рада України зняла з порядку денного засідання 18 листопада розгляд у другому читанні законопроєкту №5600 про збалансованість бюджетних надходжень (так званий ресурсний законопроєкт). За відповідне рішення проголосувало 314 народних депутатів, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".

Зняття з розгляду законопроєкту ініціював заступник голови фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець. Він пояснив, що фракції потрібен додатковий час на консультації.

Парламентський журналіст Андрій Дзиндзя опублікував у Facebook скріншоти, ймовірно, з партійного чату "Слуги народу" під назвою "Чисто замы". Згідно з ними, перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив, що законопроєкт №5600 та законопроєкт про столицю, які планували розглядати за спецпроцедурою, не підтримують "За майбутнє" та частина групи "Довіра", без яких "Слузі народу" не вистачає голосів.

"Коаліція – це тонка справа, це вам не монобільшість", – написав, імовірно, Корнієнко.

Резонансний законопроєкт мали розглянути ще 23 вересня. Тоді також Мотовиловець ініціював зняття, пояснивши, що "отримали підписні листи та заходимо по регламенту на розгляд у спецпроцедуру", писала "Економічна правда".

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура говорив, що спецпроцедуру, яка обмежує час на розгляд правок, фракція хоче запустити через так званий поправковий спам. "Ви знаєте, що до цього законопроєкту подали понад 11 тис. поправок. У нас немає у бюджеті стільки коштів, щоб парламент розглядав законопроєкт місяцями", – цитував його Dsnews.

Контекст:

Законопроект №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" зареєстрували у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабмін.

Уряд схвалив його на засіданні 12 травняУ Кабміні говорили, що зміни дадуть можливість збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення стосуватимуться тільки великого бізнесу і не зачеплять загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому має бути суттєво доопрацьований. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.

1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.

5 жовтня парламент підтримав розгляд законопроєкту за спецпроцедурою. Депутатські фракції та групи, а також позафракційні парламентарії мають надіслати листи щодо розгляду їхніх пропозицій та правок до профільного комітету. Потім складуть нову таблицю правок.