Рада виключила нардепа Ковальова з податкового комітету – нардеп Железняк
За його словами, відповідний проєкт постанови підтримало 279 нардепів.
"Сподіваюся, що скоро буде й рішення правоохоронних органів по цьому зраднику. Покази по ньому я особисто і члени нашого комітету вже дали Держбюро розслідувань", – заявив політик.
Контекст:
Ковальов пройшов у Верховну Раду як мажоритарник від партії "Слуга народу", його обирали у 186-му окрузі в Херсонській області (центр розташований у місті Олешки). За час роботи в Раді він став відомим завдяки придбанню "4 каналу".
У середині квітня ЗМІ з'ясували, що нардеп перебуває в окупованій Голій Пристані Херсонської області, яка входить до його виборчого округу, до того ж вирушив туди 28 лютого. На дорогу йому знадобилося два тижні, а 12 квітня до нього додому в Голу Пристань приїжджали російські військові, провели обшук і "після спілкування поїхали". Він запевняв, що залишається "проукраїнським політиком" і "не зраджував інтересів держави".
28 квітня партія "Слуга народу" зупинила членство Ковальова у своїй фракції у ВР, а також звернулася до генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової і голови Служби безпеки України Івана Баканова із закликом розслідувати дії нардепа на окупованій території та обставини його спілкування з окупантами. 3 травня стало відомо, що Ковальова виключили із фракції.
8 червня Ковальов у Facebook розповів про участь у зустрічі з першим заступником адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнком та заявив, що "Росія назавжди" в Херсонській області.
22 червня в Голій Пристані автомобіль Ковальова підірвали. 30 червня колабораціоніст уперше після інциденту з'явився на відео в сюжеті російського пропагандистського "РИА Новости". Лежачи на лікарняному ліжку, Ковальов назвав підрив свого авто "диверсією українських спецслужб".
4 липня призначений окупантами "голова" Херсонської області Володимир Сальдо повідомив, що Ковальов здобув посаду "віцепрем'єра" в окупаційному уряді регіону.
6 липня Ковальову оголосили про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану), ч. 1 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору), за що передбачено покарання до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомили у ДБР.