"Консерва" відкрилася постом про "Росію назавжди". Нардеп Ковальов організував вивезення солі та зерна до РФ – Венедіктова

Ковальов поїхав до Херсонської області після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну та заявляв, що "Росія назавжди" у Херсоні
Фото: Олексій Ковальов – народний депутат / Facebook
У слідства є дані, що виключений зі "Слуги народу" нардеп Олексій Ковальов, який після початку повномасштабного вторгнення Росії виїхав на окуповану територію Херсонської області, організував вивезення солі та зерна до РФ.

Про це генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила у Facebook 7 липня.

Вчора Венедіктова підписала і висунула підозру Ковальову в держзраді. За даними слідства, він постійно перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області з 12 березня.

"На початку окупації він поїхав до Херсонської області нібито працювати з виборцями та захищати від мародерів свій бізнес, яким не може займатися під час парламентської діяльності. Маємо свідчення, що народний обранець при цьому організовував вивезення солі й зерна до РФ. "Консерва" відкрилася його Facebook-постом із захопленням планами повномасштабної інтеграції аграріїв Херсонської області в економічну модель РФ і наполяганням, що "Росія назавжди". Власне, цим загарбники і поставили його займатися в окупаційному органі на псевдопосаді "заступника голови уряду Херсонської області", яку він обійняв, – написала вона сьогодні.

За словами генпрокурорки, в Херсонській області є "піраміда псевдовлади", а ряди підозрюваних у колабораціонізмі досить широкі.

"Серед них – депутати різних рівнів, колишні посадовці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронці та пересічні громадяни. Служать ворогам вони по-різному. Хтось "здає" українських патріотів, активістів, правоохоронців та учасників бойових дій, хтось бере участь у їхніх "зачистках", хтось допомагає розміщувати військову техніку Росії, хтось міняє прапори на органах влади, хтось постачає окупантам пальне та харчі, багато хто задовольняє свої владні амбіції", – розповіла Венедіктова.

Найактивніший серед гауляйтерів, додала генпрокурорка, – це підозрюваний у держзраді екснардеп, голова окупаційної адміністрації області Володимир Сальдо.

Скріншот: Ірина Венедіктова / Facebook

Контекст:

Ковальов пройшов у Верховну Раду як мажоритарник від партії "Слуга народу", обирався у 186-му окрузі на Херсонщині (центр розташований у місті Олешки). За час роботи в Раді він став відомий купівлею "4 каналу".

У середині квітня ЗМІ з'ясували, що нардеп перебуває в окупованій Голій Пристані Херсонської області, яка входить до його виборчого округу, причому вирушив туди 28 лютого. Шлях зайняв у нього два тижні, а 12 квітня до нього додому до Голої Пристані приїжджали російські військові, провели обшук і "після спілкування поїхали". Він запевняв, що залишається "проукраїнським політиком" та "не зраджував інтересів держави".

28 квітня партія "Слуга народу" зупинила членство Ковальова у своїй фракції у ВР, а також звернулася до генерального прокурора України Ірини Венедіктової та голови Служби безпеки України Івана Баканова із закликом розслідувати дії нардепа на окупованій території та обставини його спілкування з окупантами. 3 травня стало відомо, що Ковальова виключили із фракції.

8 червня Ковальов у Facebook розповів про участь у зустрічі з першим заступником адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнком та заявив, що "Росія назавжди" в Херсонській області.

22 червня в Голій Пристані автомобіль Ковальова підірвали. 30 червня колабораціоніст уперше після інциденту з'явився на відео у сюжеті російського пропагандистського "РИА Новости". Лежачи на лікарняному ліжку, Ковальов назвав підрив свого авто "диверсією українських спецслужб".

4 липня призначений окупантами "голова" Херсонської області Володимир Сальдо повідомив, що Ковальов отримав посаду "віцепрем'єра" в окупаційному уряді регіону.