Нардеп Ковальов після замаху дістав від окупантів посаду "віцепрем'єра" Херсонської області
Як заявив Сальдо, "це не тимчасова, не військова, не якась проміжна адміністрація, а повноцінний орган влади". До неї увійшли переважно громадяни Росії.
Зокрема, "главою" уряду став Сергій Єлісєєв, який раніше обіймав посаду першого заступника глави уряду Калінінградської області (РФ). Його "заступником" із питань сільського господарства і став Ковальов.
22 червня у Голій Пристані Херсонської області автомобіль Ковальова підірвали. 30 червня колабораціоніст уперше після інциденту з'явився на відео у сюжеті російського пропагандистського "РИА Новости". Лежачи на лікарняному ліжку, Ковальов назвав підрив свого авто "диверсією українських спецслужб".
Після нападу на Україну 24 лютого російські окупаційні війська захопили частину територій Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської і Харківської областей. Окупаційна влада Херсонської області заявила, що готує у регіоні референдум про приєднання до Росії. За даними ЗСУ, його можуть провести 11 вересня.
Контекст:
Ковальов пройшов у Верховну Раду як мажоритарник від партії "Слуга народу", його обирали у 186-му окрузі у Херсонській області (центр розташований у місті Олешки).
У середині квітня стало відомо, що нардеп перебуває в окупованій Голій Пристані Херсонської області, яка входить до його виборчого округу, до того ж вирушив туди 28 лютого. На дорогу йому знадобилося два тижні, а 12 квітня до нього додому у Голу Пристань приїжджали російські військові, провели обшук і "після спілкування поїхали". Він запевняв, що залишається "проукраїнським політиком" і "не зраджував інтересів держави".
21 квітня Ковальов заявив у Facebook, що багато представників місцевого самоврядування виїхали, назвав їх "зрадниками своїх виборців" і додав: "Ми без вас тримаємо оборону і долаємо гуманітарну кризу".
28 квітня партія "Слуга народу" зупинила членство Ковальова у своїй фракції у ВР, а також звернулася до генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової та голови Служби безпеки України Івана Баканова із закликом розслідувати дії нардепа на окупованій території й обставини його спілкування з окупантами.
3 травня стало відомо, що Ковальова виключили із фракції.
На початку червня Держбюро розслідувань повідомило, що ще у квітні відкрило кримінальне провадження щодо колабораційної діяльності нардепа. За даними бюро, Ковальов забезпечує розміщення особового складу окупантів у підконтрольному йому санаторії, розташованому у Голій Пристані.
У ДБР також звернули увагу на повідомлення нардепа у соцмережі – він розповів про участь у зустрічі з першим заступником адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнком та заявив, що "Росія назавжди" в Херсонській області.