Рада збільшила штрафи за водіння у стані алкогольного сп’яніння та перевищення швидкості

Рада підвищила штрафи за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год до 1700 грн
Фото: ЕРА

За проєкт закону, який передбачає посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, проголосувало 325 депутатів Верховної Ради.

Верховна Рада на засіданні 16 лютого ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху".

Як повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН", проєкт із техніко-юридичними правками підтримало 325 народних депутатів.

Зокрема, депутати не підтримали заборони водіям виходити з автомобіля без дозволу поліцейського і прибрали з тексту закону норму про профілактичну зупинку. Окрім того, Рада відмовилася збільшувати штрафи за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год до 3400 грн (зараз – 510 грн), як пропонували в початковій редакції законопроєкту.

У Teleram-каналі парламенту розповіли, що штрафи підвищать:

  • за перевищення швидкості руху більше ніж на 50 км/год – із 510 до 1700 грн;
  • за втечу з місця ДТП – із 255 до 3400 грн із позбавленням права керувати транспортним засобом на один-два роки або без позбавлення прав;
  • за керування або передання керування транспортним засобом особі, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн із позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років (можливе також оплачуване вилучення транспортного засобу);
  • за керування транспортним засобом особою, яку позбавили такого права, – з 510 до 20 400 грн, за повторне таке порушення протягом року – 40 800 із позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років (можливе також оплачуване вилучення транспортного засобу)
Окрім того, законом збільшили розмір штрафів за водіння в нетверезому стані і легалізували використання поліцейськими технічних засобів відеозапису, повідомила пресслужба Ради.

У першому читанні проєкт закону ухвалили 13 липня 2020 року. Міністерство внутрішніх справ і президент України Володимир Зеленський закликали підтримати законопроєкт.