Рада зняла з виробників вакцин проти COVID-19 відповідальність за побічні ефекти від щеплень
Закон, який звільняє виробників вакцин проти коронавірусної інфекції від відповідальності за негативні наслідки після щеплень, буде чинним на території України чотири роки.
Верховна Рада України звільнила виробників і власників реєстраційного посвідчення вакцин проти коронавірусної інфекції від відповідальності за негативні наслідки вакцинації. Як передає кореспондент видання "ГОРДОН", на засіданні 19 березня за законопроєкт №5247 проголосувало 236 нардепів.
Закон, зокрема, звільняє від відповідальності за наслідки застосування вакцин та імунобіологічних препаратів проти COVID-19 виробників препаратів, дозволених для екстреного медичного застосування.
Документ ухвалено в межах міжнародних домовленостей про отримання Україною вакцин за програмою COVAX і буде діяти чотири роки.
Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький під час обговорення законопроєкту уточнив, що від відповідальності також буде звільнено медпрацівників, якщо вони вводили препарат за інструкцією, зазначеною виробником.
Крім того, заявив Радуцький, Кабінет Міністрів України протягом двох тижнів має розробити механізм компенсацій у разі поствакцинальних ускладнень.
В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech.
З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield, виробленою в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.