Рада звернулася до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, урядів і парламентів світу через окупацію Росією Криму

За постанову проголосувало 314 нардепів
Фото: rada.gov.ua
Верховна Рада ухвалила постанову, якою хоче привернути увагу світової спільноти до комплексних проблем із захистом прав людини, пов'язаних з окупацією Росією Криму.

Верховна Рада на засіданні 16 лютого ухвалила в цілому й з урахуванням техніко-юридичних правок, а також пропозицій комітету постанову про звернення до урядів, парламентів і міжнародних організацій через тривалу окупацію Росією Криму. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Постанову №4655 "Про звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї Організації чорноморського економічного співробітництва, урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях і щодо звільнення політичних в'язнів – громадян України", підтримало 314 нардепів.

Жодного голосу за постанову не дали тільки представники "Опозиційної платформи – За життя".

Скріншот: RadaTVchannel / YouTube

Згідно з пояснювальною запискою й додатком до постанови, Рада, засуджуючи окупацію Криму та переслідування громадян України за етнічними, політичними, релігійними та іншими ознаками, закликає міжнародні організації, уряди й парламенти світу засудити дії РФ, спрямовані проти територіальної цілісності й суверенітету України, як такі, що суперечать загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, а також посилити тиск на Росію.

Мета постанови – продовжити політику засудження окупації Криму.

"Ухвалення проєкту постанови дасть змогу вкотре привернути увагу світової спільноти до комплексних проблем із захистом прав людини, пов'язаних із тимчасовою окупацією Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та продовжити посилення міжнародного політичного та економічного тиску на РФ, зокрема у вигляді обмежувальних заходів, пов'язаних із тимчасовою окупацією АРК та Севастополя, забезпечувати необхідні умови для відновлення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави, а також звільнення громадян України, яких Російська Федерація незаконно тримає на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополь і на території Російської Федерації", – ідеться в пояснювальній записці.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.