Радник глави ОП Подоляк: Ефективність прямого інформування суспільства перебуває сьогодні на недостатньо якісному рівні

Михайло Подоляк: Усе, що стосується масштабування прямих рекламних впливів на суспільство, – у сфері Міністерства культури та інформаційної політики
Фото: glavcom.ua
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив у інтерв'ю виданню "Бабель", що мінімальна кількість реклами, яка закликає до вакцинування проти коронавірусу, на велику кількість білбордів, присвячених "Великому будівництву", пов'язана з "операційною незрілістю органів влади".

Журналісти запитали, чому Бориспільська траса досі завішана бордами "Великого будівництва" – "Зробимо дорогу до Дня Незалежності", тоді як кампанія, яка рекламує вакцинацію, була явно недостатньою – з огляду на охоплення населення щепленнями.

"Я ж "Великим будівництвом" не займаюся, але згоден, що ефективність прямого рекламного інформування суспільства перебуває сьогодні на недостатньо якісному рівні", – пояснив Подоляк.

Він також зазначив, що ця сфера належить до компетенції Мінкульту.

"Усе, що стосується масштабування прямих рекламних впливів на суспільство, – у сфері Міністерства культури та інформаційної політики. Вони проводять тендери, замовляють відповідні роботи в суміжних агенціях. Вони мають розробити креативну частину та розмістити її. Це називається операційна незрілість деяких органів виконавчої влади. Я згоден, що їм бажано активніше реагувати на подібні виклики. Президент про масштабну рекламну кампанію говорив із перших днів літа та влітку – постійно”, – сказав Подоляк.

Він визнав, що існує мережа блогерів, які підтримують політику президента Володимира Зеленського, але стверджує, що її централізовано не моделюють.

"Я кажу, що є мережа, бо якщо подивитися по соціальних мережах, то багато блогерів так чи інакше позитивно оцінюють ті чи інші ініціативи президента. Це нормально. Люди повинні щиро вірити в те, що вони роблять. Якщо така людина хоче поїхати кудись і запитає нас, чи можемо ми оплатити відрядження, наприклад на Донбас, можливо, ми оплатимо", – розповів він.

Подоляк також висловив припущення, що створення "реєстру олігархів" допоможе змінити редакційну політику українських ЗМІ.

"Ми сподіваємося, що реєстр впливатиме на репутацію тієї чи іншої людини на зовнішніх і внутрішніх ринках. Ми хочемо, щоб людина, яка потрапляє до реєстру, замислилася: або вона займається політикою, або медіа, або конкретною галуззю. Вона повинна буде вибрати і тоді вона випаде з реєстру", – наголосив він.

Контекст:

Ведучі програми "Зворотний відлік" Мирослава Барчук та Павло Казарін 19 жовтня заявили про тиск із боку Офісу президента. Барчук писала, що в ОП ставлять ультиматуми про присутність представників парламентської фракції "Слуга народу" на ефірах, а коли редакція програми відмовилася виконувати умови, нардепи від монобільшості не прийшли на програму. За її словами, кандидатів на ефіри погоджує "контактна особа Подоляка".

Подоляк заперечує тиск на ведучих, але сказав, що "депутати фракції чи інші представники широкої команди влади можуть отримати консультування" щодо ефірів.