В Офісі президента України розповіли, чому не ініціювали кампанії щодо важливості вакцинації проти COVID-19

Зараз в Україні можуть вакцинуватися всі охочі віком від 12 років
Фото: EPA

Організування інформаційних кампаній в Україні належить до роботи Міністерства культури та інформполітики. Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк сказав у інтерв'ю виданню "Бабель", опублікованому 1 листопада, відповідаючи на запитання, чому ОПУ не ініціював кампанії щодо популяризації щеплень проти коронавірусної інфекції.

"Усе, що стосується масштабування прямих рекламних впливів на суспільство, – у сфері Міністерства культури та інформаційної політики. Вони проводять тендери, замовляють відповідні роботи в суміжних агенціях. Вони мають розробити креативну частину та розмістити її. Це називається операційна незрілість деяких органів виконавчої влади. Я згоден, що їм бажано активніше реагувати на подібні виклики. Президент [Володимир Зеленський] про масштабну рекламну кампанію говорив із перших днів літа і влітку – постійно", – заявив Подоляк.

На уточнювальне запитання, чому Зеленський не міг доручити міністру культури Олександрові Ткаченку розробити таку кампанію, радник голови ОПУ сказав: "Ми сидимо в жовтні 2021 року і говоримо правильні речі, але це вже постфактум. Подивіться, що відбувалося у Європі. Їм теж здавалося, що в них освічена аудиторія, що всі розуміють про COVID-19 та ризики нових штамів. У них теж не було рекламної кампанії, було повальне заповнення лікарень та пікове навантаження на медичні системи".

Подоляк уточнив, що команда президента недооцінила ризики. Вирішуватимуть, хто за це відповість, за його словами, "Кабмін, парламент і зрештою – президент".

"Щодо рекламних бордів, місцеві органи влади не надто хочуть їх масово розміщувати. По Києву має бути розміщено 500–700 антиковідних бордів, але комунальники дають 50 у поганих місцях. Не всі йдуть назустріч", – резюмував представник ОПУ.

Контекст:

В Україні погіршується епідемічна ситуація. Улітку фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні та жовтні цей показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Станом на 1 листопада в Україні підтвердили 2,9 млн випадків коронавірусної інфекції, з них майже 14 тис. – упродовж останньої доби. Померло понад 68 тис. пацієнтів із COVID-19.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною Moderna (Spikevax), партію, що надійшла, уже використали.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Зараз можуть вакцинуватися всі охочі віком від 12 років. Від початку вакцинальної кампанії одну дозу ввели 10,2 млн осіб, повністю імунізовано 7,4 млн українців.

За словами Ляшка, вакцинація проти коронавірусу за останні чотири місяці врятувала 3070 життів українців.