Радуцький розповів, коли в Україні можна буде ввести бустерну дозу вакцини проти коронавірусу

Радуцький: МОЗ розглядає питання бустерної дози десь із середини січня
Фото: sluga-narodu.com
Міністерство охорони здоров'я України розглядає можливість проведення бустерної вакцинації проти коронавірусу у січні 2022 року. Про це в ефірі Суспільного розповів 8 грудня народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

За його словами, МОЗ уклало контракти на постачання бустерних доз вакцини на 2022-й та 2023 рік.

"Уже по 25 млн доз у нас законтрактовано. Це контракти саме під бустерні дози. У нас МОЗ розглядає питання бустерної дози десь із середини січня", – повідомив Радуцький.

Він припустив, що вакцинуватися проти коронавірусу, як проти грипу, буде потрібно щороку.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко говорив, що бустерну вакцинацію запустять в Україні тоді, коли щонайменше 60% українців буде щеплено першою дозою або 50% двома дозами.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українцям роблять щеплення вакциною від Moderna (Spikevax).

Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть зробити щеплення всі охочі віком від 12 років.

Станом на 12 грудня в Україні першу дозу вакцини ввели 14,1 млн осіб, 12,4 із них вакцинувалися двома дозами та завершили імунізацію.

За даними МОЗ, 96,5% померлих із 1 серпня до 31 жовтня від ускладнень COVID-19 не були щепленими двома дозами вакцини.

11 жовтня консультативна група Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендувала вводити третю дозу вакцини проти коронавірусу людям із ослабленою імунною системою.

Головний санлікар України Ігор Кузін заявляв 21 жовтня, що в Україні третю дозу вакцини можуть рекомендувати вводити людям з ослабленим імунітетом, а 2022 року МОЗ планує проводити ревакцинацію українців проти коронавірусу двома дозами вакцини, якщо вони завершили перший курс імунізації 2021-го.

25 жовтня Кузін повідомляв, що Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики вже сформувала рекомендації щодо введення додаткової дози вакцини проти коронавірусу людям, у яких перші дві дози не змогли викликати повноцінну імунну відповідь. Водночас, за його словами, рекомендацій щодо масового введення бустерної дози вакцини наразі не ухвалено.

5 листопада Ляшко заявляв, що питання про бустерну дозу вакцини проти коронавірусу або ревакцинацію двома дозами в Україні розглядатимуть після того, як буде вакциновано половину населення.