Разумков назвав "безповоротним кроком" імовірний запуск процедури його відставки
"Поки з підписними листами ніхто не заходив. Ви ж чудово знаєте, що про це говорять півтора року. Тим більше це дійсно відбувається у формі якихось кулуарних розмов. Але ж усі також розуміють, що це буде безповоротний крок, навіть якщо сигнальне голосування проводити в чатах", – сказав він.
Спікер вважає, що в ситуації з переданням до Венеціанської комісії законопроєкту про олігархів, із чим пов'язані чутки про його відставку, він "зробив усе правильно".
Разумков підкреслив, що з президентом України Володимиром Зеленським він не обговорював питання своєї відставки, і зазначив, що "можна відправити будь-кого у відставку", але в цьому разі рішення ухвалює Верховна Рада.
Контекст:
Конфлікт між фракцією "Слуга народу" і Разумковим виник через те, що спікер усупереч рішенню фракції передав законопроєкт Зеленського про деолігархізацію на експертизу до Венеціанської комісії до його розгляду в другому читанні.
У фракції конфлікт із Разумковим назвали "складною виробничою ситуацією" і припустили можливість відставки спікера Ради.
Разумков переконаний, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено в законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту. Венеціанська комісія прийняла звернення Разумкова, зазначивши, що розгляне його в середині грудня. Після ухвалення Радою закону про олігархів голова комісії Джанні Букіккіо попросив Зеленського надати схвалений Радою текст його закону.
"Українська правда" з посиланням на джерела повідомляла, що 16 вересня голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія під час футбольного матчу в Києві домовлявся про голоси за відставку Разумкова з бізнесменом Ігорем Коломойським. 17 вересня Арахамія спростував цю інформацію.
Голова партії, перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко вважає, що Разумкову треба визначитися, чи в одному він руслі з партією щодо базових питань.