Разумков відповів, чи підтримує легалізацію канабісу
Про це повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
"Я не до кінця підтримую легалізацію канабісу з різних причин. На жаль, є приклади, коли він може використовуватися не лише в медичних цілях", – сказав Разумков.
Раніше спікер виступав проти легалізації марихуани навіть із медичною метою.
Контекст:
Медичні дослідження в усьому світі демонструють ефективність препаратів на базі марихуани для цілого спектру захворювань. 2015 року американський Національний центр раку визнав ефективність канабісу в боротьбі з раком.
Верховна Рада України минулого скликання спробувала врегулювати питання легалізації канабісу в Україні, але не встигла. Законопроєкт №10313, що дозволяв вирощування конопель для наукових, промислових, навчальних і медичних цілей, зареєстровано 20 травня 2019 року. Документ додали до порядку денного Верховної Ради 6 червня, але депутати не розпочали його розгляду.
У жовтні 2020 року Офіс президента України порушив питання ймовірної легалізації у країні медичних препаратів на основі канабісу. У команді глави держави заявили, що може йтися тільки про препарати медичного характеру, які необхідні людям, що мають тяжкі системні болі, вкрай тривожні й депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад. В Офісі президента підрахували, що не менше як 2 млн українців потребують таких препаратів.
Президент України Володимир Зеленський 2019 року говорив, що легалізація марихуани поки що "не у пріоритеті", а в листопаді 2020 року голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про підготовку законопроєкту про легалізацію медичного канабісу.
У грудні 2020 року члени комісії з наркотичних засобів ООН, у яку увійшло 53 держави, ухвалили рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я і виключили канабіс, який використовують із медичною метою, із категорії особливо небезпечних наркотиків у світі, до якого включено, наприклад, героїн. Однак марихуана, як і раніше, є в переліку наркотиків, заборонених для використання з немедичною метою. США і європейські країни голосували "за", Україна утрималася.
У квітні 2021 року Кабінет Міністрів України розширив перелік дозволених препаратів, прибравши деякі ліки на основі канабісу зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.