"Рейган, мабуть, перевертається в могилі". Сенаторка від демократів розкритикувала Трампа
Сенаторка від Демократичної партії Елісса Слоткін розкритикувала президента США Дональда Трампа за його підхід до війни країни-агресора Росії проти України, заявивши, що експрезидент Рональд Рейган, чию позицію "мир через силу" перейняв Трамп, "перевертається в могилі". Про це повідомляє The Washington Post 5 березня.
Слоткін звернулася до американців після промови Трампа в Конгресі США, яку він виголосив ввечері 4 березня.
"Президент Трамп любить повторювати про мир завдяки силі. Це фраза, яку він украв у Рейгана. Але дозвольте мені сказати, що після того видовища, яке відбулося в Овальному кабінеті минулого тижня, Рейган, мабуть, перевертається в могилі", – сказала Слоткін, маючи на увазі суперечку Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.
Сенаторка підкреслила, що на місці Рейгана Трамп "програв би нам холодну війну".
"Як дитина часів холодної війни я вдячна, що в 1980-х роках при владі був Рейган, а не Трамп", – додала вона.
Трамп, за словами Слоткін, "вірить у те, що можна загравати з диктаторами на кшталт [нелегітимного президента РФ] Володимира Путіна й давати по зубах нашим друзям на кшталт канадців".
"Він бачить американське лідерство лише як серію операцій із нерухомістю. Дії Трампа свідчать про те, що у глибині душі він не вірить, що ми є винятковою нацією", – зауважила політикиня.
Контекст:
Виступ Трампа перед обома палатами Конгресу США запланували на 21.00 4 березня за місцевим часом (4.00 5 березня за київським). Він розповів про зроблені адміністрацією за перші 43 дні його перебування на посаді кроки, а також про те, що потрібно буде зробити за 1419 днів, які залишилися.
Також Трамп повідомив, що Зеленський ініціював продовження переговорів щодо припинення війни й договору про спільне розпорядження ресурсами. Він зазначив, що одночасно Вашингтон веде "серйозні переговори" із Росією. Окрім того, очільник Білого дому повернувся до обіцянок приєднати Гренландію (належить Данії) і повернути американський контроль над Панамським каналом.
Законодавці від Демократичної партії США готували різні форми протестів проти виступу Трампа, повідомляло Axios із посиланням на шістьох демократів у Палаті представників.