Рішення російського суду з визнанням перебування військ РФ на Донбасі зафіксувало статус Росії як сторони міжнародного конфлікту – МЗС України

МЗС України: Кіровський райсуд Ростова-на-Дону підписав Росії явку з повинною
Фото: depositphotos.com
Згадка про присутність російських військ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей у рішенні російського суду є переконливим нівелюванням заяв Росії про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі. Про це сказав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" 16 грудня.

"Кіровський райсуд Ростова-на-Дону підписав Росії явку з повинною. Визнання у рішенні російського суду присутності збройних сил РФ на тимчасово окупованій території України є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито "внутрішньоукраїнський" характер конфлікту на Донбасі", – сказав він.

За словами спікера, цього разу Росія власноруч створила юридичний прецедент, який чітко зафіксував її статус як сторони міжнародного збройного конфлікту.

"Це рішення зміцнить позицію України у провадженнях проти Росії у міжнародних судових інстанціях. Російським юристам стане все важче називати біле чорним, а чорне білим", додав він.

Ніколенко також заявив, що рішення російського суду наблизило притягнення російської влади до міжнародно-правової відповідальності.

"Не дивно, що російська сторона почала видаляти згадане судове рішення з публічного доступу. Але приховати злочини Росії проти України не вдасться", заявив речник МЗС України.

Контекст:

У листопаді Кіровський райсуд Ростова-на-Дону засудив до п'яти років колонії фігуранта, який відповідав за, як ішлося в тексті рішення, "продовольство, яке було призначено для доправлення у військові частини збройних сил РФ, що дислокуються на території "ДНР" та "ЛНР".

Спікер Кремля Дмитро Пєсков назвав матеріали суду помилкою. За його словами, жодних збройних сил РФ на окупованих територіях, які Пєсков називає "самопроголошеними республіками", "не було і немає".

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.

За даними української омбудсменки Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи, зокрема 158 дітей.