Група екс-нардепів запропонувала Порошенку і Гройсману 10 кроків для підняття економіки України
15 сiчня, 2018, 01:49
Президенту України Петрові Порошенку і прем'єру Володимирові Гройсману пропонують знизити курс гривні до 12–14 грн/$, обмежити зарплати держслужбовцям, прибрати дуалізм влади та інші кроки.
Колишній народний депутат від "Батьківщини" Володимир Яворівський оприлюднив у Facebook звернення до президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та спікера Верховної Ради Андрія Парубія, яке містить 10 кроків "для швидкого економічного зростання".
Звернення підписали екс-нардепи різних скликань Ради Левко Лук'яненко, Микола Томенко, Святослав Піскун, Юрій Кармазін, Володимир Бондаренко, Тарас Стецьків, Олег Білорус, Олександр Скіпальський, Віктор Шишкін, а також екс-голова СБУ Ігор Смешко та акторка і громадська діячка Галина Яблонська.
Підписанти вважають, що економіку і рівень життя в Україні піднімуть такі дії:
- Тимчасова відмова від "вільного" курсу гривні, уведення валютних коридорів НБУ, починаючи із 23–25 грн/$, поступове зниження до 12–14 грн/$ у 2020 році. Одночасна заборона валютних операцій поза банківськими рахунками із жорсткою кримінальною відповідальністю за торгівлю готівковою валютою.
- Проведення суцільної деофшоризації економіки, банківської сфери та зовнішньої торгівлі. Президент повинен подати особистий приклад.
- Залучення в реальну економіку коштів тіньового сектору, які обертаються в торгівлі валютою, нерухомим і рухомим майном, послугах і "не збільшують ВВП, не додають нових робочих місць та доходів бюджету, проте руйнують курс гривні".
- Невідкладне формування додаткових надходжень до бюджету завдяки інфляційним джерелам, зокрема:
- внутрішнім запозиченням, відкрито і анонімно, через облігації внутрішньої позики й без податків, 20–50 млрд €/$ під 5–7% на суму 100 млрд грн під 15% річних;
- надходженням до бюджету від діяльності державних підприємств і активів не менше ніж 100–150 млрд грн на рік;
- введенню податку на розкіш, збирати щорічно не менше 60–80 млрд грн;
- обмеженню розмірів зарплат службовцям державних органів влади та місцевого самоврядування до рівня 25–30 мінімальних, одночасно обмежити пенсії до розмірів 20–25 мінімальних;
- збільшенню доходів митниці на 40–70 млрд грн, увівши розрахункові норми справляння мита, укладаючи з командою митниці угоди, що передбачають матеріальні стимули і відповідальність, залежно від результатів і товарних обсягів;
- залученню коштів обсягом 40–60 млрд грн завдяки ефективнішому використанню української ГТС тощо.
- Вишукування додаткових коштів на розвиток пріоритетних галузей, насамперед не тільки для збільшення виробництва зернових і продукції тваринництва, а і їх перероблення. Забезпечення села недорогими кредитами в розмірі 600–700 млрд грн під земельні та продуктові гарантії.
- Стимулювання правоохоронної та судової діяльності. Уведення практики створення позабюджетних самоврядних фондів, джерелом фінансування яких будуть вилучені незаконно отримані корупційні кошти, а також установлені та своєчасно не сплачені податки.
- Оголошення надзвичайного економічного стану і створення Комітету національного порятунку України за участю влади, представників партій і громадськості.
- Запровадження конституційної реформи, спрямованої на усунення дуалізму влади, підвищення відповідальності за народну довіру, зняття недоторканності зі всіх гілок влади, надання особливого статусу опозиції в системі влади, установлення відповідальності за корупцію в роки воєнного конфлікту, прирівнявши її до найтяжчих державних злочинів, уведення виборності суддівської гілки влади і змінення виборчої системи.
- Домогтися визнання ООН наявності в Україні із 2014 року міжнародного збройного конфлікту, окупації Росією Криму та частини Донбасу, запросивши для врегулювання миротворчі сили ООН, одночасно формувати необхідну базу для відповідальності агресора згідно з міжнародними правовими нормами.
- Набуття для України статусу головного військового союзника США поза НАТО.