Резніков: До робочої групи зі створення антикорупційної ради при Міноборони України вже приєдналося 13 організацій
Про це 13 лютого у Facebook проінформував глава оборонного відомства Олексій Резніков.
За його словами, до робочої групи вже приєдналися представники 13 організацій, зокрема:
- Проєкту реформи оборонних закупівель;
- Проєкту посилення доброчесності та професіоналізму у Міноборони;
- Bihus.info;
- Центру оборонних стратегій;
- Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука;
- ГО "Демократична сокира";
- ГО "Стоп корупції";
- Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння;
- БО "Волонтерський рух";
- ГО "Разом проти корупції";
- Ради громадського контролю НАБУ;
- ВО "Автомайдан";
- Асоціації громадського харчування.
"Викликів багато. Тому домовилися рухатися максимально оперативно, – написав Резніков. – Я вдячний експертам за конструктивну роботу і критику, а також за те, що виявили бажання допомогти прописати всі необхідні процедури. Усю підготовчу роботу з боку Міноборони доручено забезпечити державному секретарю".
Резніков анонсував перезавантаження антикорупційного управління Міноборони України 8 лютого. Він заявив, що шукає для управління кадри, і запропонував охочим надсилати резюме. Також він повідомив про розроблення механізму громадського контролю в оборонному відомстві.
Контекст:
У січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців з Міноборони звільнили директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького і заступника міністра В'ячеслава Шаповалова.
ЗМІ також повідомляли про ймовірне звільнення Резнікова. 1 лютого голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що Резнікова перевели на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, а посаду глави Міноборони обійме керівник розвідки Кирило Буданов. Резніков після цього заявив, що йому не пропонували очолити Мінстратегпром, а якби пропозиція надійшла, то "відмовився б від неї".
6 лютого в інтерв'ю Арахамія повідомив, що питання про кадрові зміни в секторі оборони України поки "не стоїть". Нардеп додав, що він не має підстав вважати, що Резніков "якимось чином брав участь у можливих схемах".
7 лютого "BBC News Україна" повідомило, що Резніков "добився зустрічі" з президентом Володимиром Зеленським і збереже за собою посаду глави Міноборони України. Він сам у Twitter подякував усім "за підтримку, а також за конструктивну критику". "Робимо висновки. Ми продовжуємо реформи. Навіть під час війни. Зміцнюємо оборону та працюємо на перемогу", – написав Резніков.
13 лютого він анонсував кадрові оновлення у Міноборони. "Будуть нові заступники міністра", – зазначив Резніков.