"Росія – нестабільне утворення". В українській розвідці вважають, що Путін боїться повторення брянського інциденту
Відповідаючи на запитання про заяви РФ щодо того, що трапилося у Брянській області 2 березня, Юсов зазначив, що "із того вінегрету" правда "те, що [президент РФ Володимир] Путін бреше".
"А все інше – це така ж правда, як мій дід казав: як воша кашляє. Приблизно. Ніхто не знає [як воша кашляє]. Люди, які розповідають про бойових комарів, розіп'ятих хлопчиків і багато інших нісенітниць, сьогодні не змогли зібратися докупи, тому розповідали із самого ранку хто що – там були і розстріляні автівки, і сім'ї, і заручники, і хлопчики, і дівчата. Усе разом було. Добре, що бойових качок не було", – сказав він.
На думку Юсова, повномасштабна війна РФ проти України стала причиною посилення проблем у самій Росії.
"Росія – це нестабільне утворення, всередині якого є величезна кількість складних невирішених питань, протиріч, конфліктів – міжетнічних, міжрегіональних, міжрелігійних, соціальних, політичних та інших. Те, що сьогодні громадяни РФ на певній території повстали для того, щоб повалити режим Путіна, – це закономірний розвиток ситуації після вторгнення в Україну", – додав він.
Ведучі запитали, де можуть повторитися такі інциденти, Юсов сказав, що анонсувати такі події некоректно.
"Але з розумінням того, що вся РФ – це в історичному контексті абсолютно штучне утворення, яке підкорило багато територій, захопило, поневолило багато народів, то... там, де тонко, – там і порветься. Я думаю, що Путін цього дуже сильно боїться. Путін як колективний образ цього режиму, який сьогодні є на Росії. І обов'язково і соціальна напруга, і кількість знищених російських окупантів в Україні, і поневолені народи, які згадують про свої права, – воно все, безумовно, вистрілить. Не лише у регіонах, але і в столиці зокрема", – додав він.
Контекст:
Уранці 2 березня Олександр Богомаз, губернатор Брянської області РФ, яка межує з Україною, заявив, що в регіон нібито проникла українська диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) і ЗСУ атакували безпілотником Климівський район області, унаслідок чого нібито загорівся житловий будинок у селі Сушани. Богомаз заявив, що у Брянській області внаслідок "дій ДРГ" загинуло двоє росіян.
Губернатор Брянської області, а також російські ЗМІ писали, що внаслідок обстрілу "ДРГ" дістала поранення і загинула дитина, а потім спростували цю інформацію. Пропагандисти також озвучували суперечливу інформацію про заручників, яких нібито захопили, а згодом відпустили "диверсанти".
Пізніше "Російський добровольчий корпус" заявив, що інформація про українські ДРГ – неправда. РДК повідомив, що його бійці перейшли кордон із РФ, "щоб показати співвітчизникам, що надія є, що вільні російські люди зі зброєю в руках можуть боротися з режимом".
"Я щойно звідти. Нас на цьому завданні було 45 людей. Зайшли, відзняли, зробили засідку на дві БМП. Дітей постраждалих я не бачив. Але був один постраждалий прикордонник. Жодних заручників не брали", – сказав один із бійців РДК.
У Держприкордонслужбі України повідомили, що ситуація на кордоні України та Росії контрольована. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк назвав провокацією РФ заяви про "ДРГ". "Тим часом партизанський рух у Росії стає сильнішим та агресивнішим", – наголосив він.