Росія підштовхує Ахметова як бенефіціара багатьох політичних проектів в Україні на дострокові вибори – політолог Давидюк
Хвиля віджиму підприємств українського бізнесмена Ріната Ахметова триває, таким чином Кремль чинить на нього тиск, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Примусовий викуп підприємств українського бізнесмена Ріната Ахметова "владою" Криму – це продовження політики Росії на окупованих територіях України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
"Примусовий викуп – це коли покупець сам установлює ціну, не ведучи ніяких переговорів з продавцем. Це м'яка форма націоналізації та продовження політики Росії на окупованих територіях України. Насправді примусовий викуп – це крадіжка, тому що не можна купити продукт без згоди продавця. Думаю, це продовження хвилі віджиму підприємств Ахметова, яка почалася на Донбасі, а тепер продовжилась у Криму. Це тиск Кремля на нього. Росія підштовхує Ахметова як бенефіціара багатьох політичних проектів в Україні на дострокові вибори", – зазначив політолог.
Він підкреслив, що на відміну від окупантів у Криму, бойовики на Донбасі відбирають підприємства Ахметова без формулювання "примусовий викуп".
"У Криму так звана "влада" намагається правильно підбирати формулювання, трохи більше відповідати букві закону, імітувати законність віджиму, називаючи це примусовим викупом. Це тому, що окупований півострів "включили" до складу РФ. В окупованих районах Донбасу, де орудують банди сепаратистів і терористів, узагалі про закон не чули. Там є "поняття", а не закон. Там віджимають, відбирають, розпилюють, навіть не прикриваючись формулюванням "примусовий викуп", – резюмував Давидюк.
За даними російського агентства ТАСС, так звана влада анексованого Криму заявила про примусовий викуп майна Керченського стрілочного заводу та Керченського металургійного комбінату, які пов'язують з українським бізнесменом Рінатом Ахметовим.
У червні 2015 року уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що багато високопоставлених українських чиновників має зв'язки з окупаційною владою Криму, оскільки ведуть бізнес на півострові.
Росія анексувала Крим і Севастополь у березні 2014 року. 16 березня відбувся незаконний референдум, 17 березня президент РФ Володимир Путін своїм указом схвалив "волевиявлення" кримчан і визнав незалежність півострова. 18 березня глава російської держави та невизнана кримська влада підписали договір про входження Криму до складу Росії.