Росії незабаром доведеться обирати: виробляти танки та снаряди чи забезпечувати рівень життя росіян – Яценюк
Збройна агресія проти України впливає на російську економіку та може змусити Москву скоротити військову складову бюджету. Про це прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк заявив 9 жовтня у Facebook.
"Росія вже найближчим часом постане перед вибором: продовжувати виробляти танки й снаряди, втрачаючи лояльність і підтримку бідніючих росіян, або ж забезпечувати рівень життя в країні, скорочуючи видатки на війну", – написав він.
Експрем'єр України зазначив, що лише у вересні витрати так званого фонду національного добробуту РФ "майже зупинилися, зменшившись у 14 разів порівняно з попередніми місяцями".
"Фонд наповнюється, зокрема, за рахунок додаткових доходів від нафтогазового комплексу, і з нього здійснюється підтримка пенсійних програм та економіки РФ. Водночас Росію очікує нове потрясіння у зв'язку з обмеженнями восьмого пакету санкцій ЄС на ціну російської нафти для "третіх країн", яка перевозиться морем. Самі ж країни ЄС із 5 грудня відмовляться від російської нафти, що доставляється морськими шляхами", – пояснив Яценюк.
Він вважає, що наступним санкційним кроком має стати введення ліміту на ціну російського газу.
"У [президента Росії Володимира] Путіна залишається ще один варіант – друкувати гроші й за рахунок інфляції балансувати державні фінанси. Але результат буде той самий – скочування Росії у ріст цін і бідність населення. Санкційна політика щодо Росії приносить результат, а це значить, що перемога все ближче", – заявив Яценюк.
Війна Росії проти України Головне (оновлюється)
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого низка країн ввела проти РФ кілька пакетів санкцій. Сьомий санкційний пакет ЄС було офіційно оголошено 21 липня. До обмеження входить поетапна відмова від російської нафти та від'єднання від системи SWIFT деяких російських банків.
Восьмий пакет санкцій щодо Росії через її агресію проти України очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн презентувала 28 вересня. Євросоюз затвердив його 6 жовтня. До нього увійшли обмеження проти осіб, причетних до організації та проведення "референдумів" на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей.
Також ЄС ввів додаткові експортні та імпортні обмеження. Крім того, восьмий пакет передбачає встановлення граничних цін на російську нафту, що імпортують сухопутними шляхами або трубопроводами.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, від кінця лютого на РФ було накладено приблизно 9,8 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – майже 12 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.