Якщо для запобігання новому військовому вторгненню Росії в Україну потрібно ввести санкції проти президента РФ Володимира Путіна та його найближчого оточення – це потрібно зробити. Про це в ефірі радіо
"Серебряный дождь" розповів російський журналіст Андрій Гаврилов.
"Я проти війни з Україною, хай що б там було. Сморід цієї ідеї, що можлива війна з Україною, витає так давно. Я навіть у своєму архіві нещодавно знайшов фото маршів Бульварним кільцем у Москві, де було написано: "Руки прочь от Украины", "Нет войне" тощо. Уже тоді були антивоєнні демонстрації. Це був час, коли антивоєнні демонстрації ще не було заборонено", – сказав Гаврилов.
Він також додав, що, незалежно від того, наскільки складні зараз відносини між Україною та Росією, "не може бути такого, щоб наші танки ще раз перетнули кордон сусідньої держави".
"Тому, якщо будь-які акції невоєнного характеру якось перешкоджають цьому, я завжди їх підтримуватиму. Чи називатимуть їх санкціями, чи 154-м китайським попередженням – це все я підтримаю. Поки що немає крові, поки що немає пострілів, можна намагатися не допустити, щоб це сталося", – підкреслив журналіст.
Гаврилов також переконаний, що навіть якщо США запровадять заборону на імпорт електроніки у РФ, це варте того, щоб запобігти початку військового наступу російських військ в Україну.
"І навіть якщо до цих санкцій входить заборона на електроніку, на ноутбуки Apple, iPhone та інше – це буде серйозним ударом. Тому що навіть якщо ми навчимося збирати iPhone десь у Новоурюпінську, то все одно деталей у нас немає, їх довелося б імпортувати. Але навіть у такому разі – нічого, можемо спілкуватися кнопковими телефонами", – вважає журналіст.
Андрій Гаврилов – відомий радянський і російський музичний журналіст, синхронний перекладач фільмів з англійської та французької мов. Із 2008 року веде програму на "Радио Свобода". З 2014 року – на радіо "Серебряный дождь".
Контекст:
29 грудня в Держдепартаменті США повідомили, що в січні проведуть переговори з Москвою щодо вимог про "гарантії безпеки". 10 січня відбувся діалог між Сполученими Штатами та РФ щодо стратегічної стабільності, 12 січня Росія і НАТО провели зустріч на рівні Ради Росія – НАТО, на 13 січня заплановано зустріч представників РФ та ОБСЄ.
12 січня на сайті Сенату США опублікували Defending Ukraine Sovereignty Act of 2022 – проєкт закону про санкції, які пропонують накласти на РФ, якщо уряд Росії або його союзники ухвалять рішення про "ескалаційні військові операції або іншу дестабілізувальну агресію проти України".
Документ пропонує ввести санкції, зокрема проти Путіна, прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна, глави міністерства закордонних справ РФ Сергія Лаврова та начальника Генштабу збройних сил РФ Валерія Герасимова. Ідеться про блокування і заборону всіх операцій з активами на території США для осіб, які потраплять до списку санкцій, заборону на в'їзд до США. Крім того, у законопроєкті передбачено санкції проти газопроводу "Північний потік – 2" і запропоновано збільшити військову допомогу США Україні.
13 січня спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що введення США нових санкцій проти Росії розцінюватиме як розрив відносин, повідомляє "РИА Новости". За словами Пєскова, РФ "неминуче" відповість на американські санкції, якщо їх буде введено.