Розенко впевнений у необхідності запровадження недержавного пенсійного страхування
На сьогодні уряд ще не має остаточної редакції пенсійної реформи, і щодо цього питання в Кабміні тривають "досить серйозні дискусії", розповів міністр соцполітики Павло Розенко.
Міністр соціальної політики Павло Розенко впевнений, що для проведення успішної пенсійної реформи необхідно запровадити механізми недержавного пенсійного страхування. Про це він розповів у ефірі телеканалу "112 Україна".
"Мені здається, що пенсійна реформа неможлива без упровадження додаткових механізмів пенсійного забезпечення, зокрема запровадження накопичувальної частини пенсійного страхування та розвитку недержавного пенсійного страхування. Ми повинні дати можливість людям самостійно про себе подбати, залишивши обов'язки солідарної системи", – сказав Розенко.
Він додав, що надалі українці повинні мати шанс отримувати гідну пенсію, а статися це може тільки після об'єднання трьох рівнів: "солідарного, накопичувального та недержавного пенсійного страхування".
"Сьогодні українці обмежені тільки солідарною пенсійною системою. А надалі вони повинні мати три джерела отримання пенсії, і влада повинна це забезпечити", – зазначив міністр.
Також він додав, що на сьогодні уряд ще не має остаточної редакції пенсійної реформи, і щодо цього питання в Кабміні тривають "досить серйозні дискусії". Розенко підкреслив, що ця реформа повинна пройти всенародне обговорення, бути проаналізована експертами і винесена на розгляд фракцій у Верховній Раді.
З 1 грудня 2016 року мінімальна пенсія в Україні зросла на 10% і становить 1247 грн.
Згідно з держбюджетом, мінімальну пенсію у 2017 році підвищуватимуть двічі: у травні – до 1312 грн, у грудні – до 1373 грн.
16 січня "Економічна правда" оприлюднила проект нового меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ), згідно з яким український уряд має провести пенсійну реформу до кінця березня 2017 року.
Згідно з меморандумом, пенсійний вік мав би поступово підвищуватися: для чоловіків – на чотири місяці кожного року, починаючи з липня 2017 року, для жінок – на шість місяців після 2021 року, доки пенсійний вік чоловіків і жінок не досягне 63 років до 2027 року.
25 січня Розенко заявив, що питання стосовно підвищення пенсійного віку в Україні зняли з переговорів із МВФ.
1 березня прем'єр-міністр України Гройсман заявив, що пенсійна реформа в Україні буде представлена найближчими місяцями.